Haberler

BGL’de Şampiyonlar Belli Oldu

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinde Beşiktaş’ı 74-72 ile geçen Gaziantep Basketbol şampiyon oldu. Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi finalinde ise Emlak Konut, BOTAŞ’ı 64-45’lik skorla geçerek şampiyonluğa ulaştı.

BGL erkeklerde Gaziantep Basketbol forması giyen Emir Arda Sivas 28 sayı ile oynadı. Beşiktaş’ta ise Emir Adıgüzel 28 sayı kaydetti. BGL kızlarda  ise Emlak Konut forması giyen Eda Balkan 18 sayı ile oynadı. BOTAŞ’ta ise Deniz Torğut 13 sayı kaydetti.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Gaziantep Basketbol’a şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Arıkoğlu ve Resul Kerse takdim etti. Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Emlak Konut’a şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Arıkoğlu ve Resul Kerse takdim etti.

Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Emirali Göktürk seçildi. Final mücadelesini 22 sayı, 7 ribaund ve 2 asist ile tamamlayan Emirali Göktürk’e ödülünü A Erkek Milli Takım Menajeri Muratcan Güler verdi.

Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Emlak Konut’tan Berfin Sertoğlu seçildi. Final mücadelesini 13 sayı, 11 ribaunt, 4 asist ile tamamlayan Berfin Sertoğlu’na ödülünü A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan verdi.