Connect with us

BGL’de Pınar Karşıyaka, Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket’i Mağlup Etti

Basketbol Gençler Ligi Erkekler Kategorisi 5. Hafta maçında Pınar Karşıyaka ile Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket karşı karşıya geldi.

Karşılıklı basketlerin çıktığı ilk çeyrek, ev sahibi Pınar Karşıyaka’nın 20-19 üstünlüğü ile bitti. İlk çeyrekte olduğu gibi birbirine yakın geçen 2. çeyreğin ardından Pınar Karşıyaka, devreyi 35-31 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte ise rakibine 9 sayı şans veren Pınar Karşıyaka, son 10 dakikaya girerken rakibine 54-40 üstünlük sağladı. Son çeyrekte de skor avantajını koruyan Pınar Karşıyaka, rakibi Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket’i 74-60 mağlup etti.

Bu sezon 4. galibiyetini alan Pınar Karşıyaka’da Emir Bugay 19 sayı ve 9 ribaund ile maçın yıldızı olurken, Hüseyin Emir Seviğ 10 sayı, 7 ribaund ve 3 asist, İlkay Cem Cevizci 9 sayı, 1 ribaund ve 2 asist ile mücadele etti.

Ege Asist Merkezfendi Belediyesi Basket’te ise Atahan Altıok 18 sayı ve 5 ribaund, Batu Yılmaz 11 sayı ve 4 ribaund ile oynarken Kelvin Livinus 13 sayı ve 10 ribaund ile double-double yaptı.

İSTATİSTİKLER

Pınar Karşıyaka:

 

Ege Asist Merkezefendi Belediyesi Basket:

Daha Fazla Haber