Connect with us

BGL’de ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Galatasaray Engelini Aştı

Basketbol Gençler Ligi Kızlar Kategorisi 5. hafta maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ve Galatasaray karşı karşıya geldi. Savunmada etkili olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, rakibini 77-58 mağlup etti.

İlk çeyreğe etkili başlayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, rakibi Galatasaray’a 20-13 üstünlük sağladı. Etkili oyununu ikinci çeyrekte de sürdüren ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, soyunma odasına 42-25 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte ise ilk yarıya göre savunmasını arttıran Galatasaray, rakibine 22-13 üstünlük sağladı ve farkı 8 sayıya indirdi. Son çeyrekte ise rakibine 11 sayı şansı tanıyan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, sahadan 77-58 galip ayrıldı ve 2. galibiyetini aldı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde Eslem Güler 23 sayı ve 11 ribaund ile double-double yaparken,  Selin Tekin 15 sayı, 6 ribaund ve 5 asist, Esra Güvenç 13 sayı, 5 ribaund ve 3 asist ile oynadı.

Galatasaray’da ise Ayzem Ekici 13 sayı ve 9 ribaund, Ece Yavaş 12 sayı, 6 ribaund ve 3 asist, Şevval Sıla Kaplan 9 sayı, 11 ribaund ve 5 asist ile oynadı.

İSTATİSTİKLER

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi:

 

Galatasaray:

Daha Fazla Haber