Sosyal Medya:

Berk Karadan Basketboldaki Başarısını Eğitimde de Sürdürüyor

Kariyerini ABD’de sürdüren Berk Karadan basketbolunun yanı sıra eğitim hayatındaki başarısıyla da dikkat çekmeyi başardı.

Marshalltown Community College’da kariyerini devam ettiren 1997 doğumlu oyuncu ilk dönem sonunda okulunda yakaladığı 3.5 not ortalaması ile okulunun en başarılı öğrencileri arasına girerek Dekanlık Listesi’nde yer aldı. Genç oyuncu aynı zamanda Iowa Eyaletinde başarılı sporcular listesinde ilk beşte yer almayı başardı. Şu ana kadar takımıyla 18 maça çıkan Berk Karadan 3.3 sayı 2.9 ribaund ortalamaları yakaladı.

Çoğunlukla Kuzey Amerika’da yürütülen bir uygulama olan Dekanlık Listesi’nde yer alabilmek için bir dönem boyunca 12 ya da daha fazla saatlik kredi içeren ders almak ve 3.5 not ortalaması elde etmek gerekiyor.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Erkekler Basketbol Bölgesel Lig’inde oynama şansı bulan Berk Karadan, İzmir’de düzenlenen 2016 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’ndaki performansıyla dikkat çekmişti. Oynadığı 5 karşılaşmada 28.8 sayı 7.8 ribaund, 1.8 asist ortalamaları yakalayan genç oyuncu UBA International NCAA Showcase’de kendisini göstermiş ve NJCAA takımlarından Marshalltown Community College’da tam burslu olarak kariyerine devam etme hakkı elde etmişti.

Kaynak: ubainternational.com.tr

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler >