Sosyal Medya:

Haberler

Basketbol Okulları Birliği’nden Açıklama

Basketbol Okulları Birliği, 28 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alınan kararlara ilişkin bir açıklama yaptı.

İŞTE BASKETBOL OKULLARI BİRLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

28.03.2020 tarihinde internet üzerinden yapılan BASKETBOL OKULLARI BİRLİĞİ Yönetim Kurulu toplantısında alınan ortak kararlar aşağıdaki gibidir;

İnternet üzerinden yapmış olduğumuz anket sonuçlarına göre; sporcu aileleri büyük oranda okulların açılması ile paralel olarak antrenmanların başlamasını tercih etmekteler.

Buna endeksli olarak bizler de okulların açılma tarihini baz alarak antrenmanların başlamasına karar vermiş bulunmaktayız.

TÜM BASKETBOL OKULLARININ HATTA SPOR KULÜPLERİNİN DE BU KARARA HASSASİYETLE UYMALARINI ÖNERİYORUZ.

Yine okulların açık kalma süreciyle paralel olarak yaz döneminde telafi antrenmanları yapacağız. Eksik kalan antrenmanlarımızı tamamlayarak sporcularımızı formda tutmaya çalışacağız ve basketbollarını geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu dönemlerin tam tarihlerini Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı kararlarına endeksli olarak sizlerle ileride paylaşacağız.

Ülke çapında yaşanan bu olumsuz ekonomik süreci takip ederek, çalışanlarımızın maaşlarını sürecin sonuna dek ödeme yolunda kimseyi zor durumda bırakmamak için elimizden geleni yapmaya uğraşacağız.

Bu kararın oldukça zor bir finansal tablo ortaya çıkartacağını bilerek ve görerek, bu kararı ortak olarak alıyor ve tüm basketbol okulu yöneticilerine, sahiplerine bu karara UYMALARINI ÖNERİYORUZ.

Virüs tehdidi ardından hayat normal akışına geçtiğinde ileride olası olumsuz koşullarda üye basketbol okullarımıza yardım edebilmek için birliğimiz içinde bir fon oluşturmayı planlıyoruz.

BÜTÜN BASKETBOL OKULLARINA BU FONA KATILMALARINI İVEDİLİKLE ÖNERİYORUZ.

Diğer Haberler > Haberler