Sosyal Medya:

Haberler

Banvit, altyapıdan gelen oyunculara şans verecek

[InPostAds ad=”1″]

Yeni sezon öncesinde değişime giden Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Banvit genç oyunculara daha fazla şans vermeyi planlıyor.

[InPostAds ad=”2″]Banvit Sportif Direktörü Turgay Çataloluk, basketfaul.com’a yaptığı açıklamada altyapıdan gelen oyunculara şans vereceklerini belirtti.

İşte o açıklamalar;

*Altyapıdan gelen çok potansiyelli oyuncularımız var. Bu sezondan itibaren onları devreye sokmaya çalışacağız. Maksim ve Tolga çok dominant oyuncular değil. Bu şablon içinde gençlere büyük bir fırsat sunuyoruz. Top artık onlarda.

* Bu tür projeleri uygulamayacaksak, gençleri A Takıma alamayacaksak altyapıyı ile uğraşmamız anlamlı olmazdı. Türk çocuklarına hizmet Banvit için her zaman sosyal bir proje olmuştur ama bu projenin ürünlerini de yukarıda değerlendirmemiz gerekiyordu. İçlerinde üst seviye potansiyeli olan oyuncular var. Onları efektif şekilde değerlendireceğiz, bundan sonrası da onlara kalıyor.

* Ligi ilk 6’da bitirmek isteriz. Banvit basketbolda da marka olma yolunda büyük mesafe kat etti. Bunu sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz.

* Bandırma’da küçük, yıldız, genç kategorilerinde maç oynayamamak bizim için bir dezavantaj, ancak biz bunu avantaja dönüştürüyoruz. Sezon içinde altyapılarda maç kazanmak gibi bir amacımız olmadığı için zamanımızı detaylara inerek, maç hazırlıkları yerine çok fazla tekrarla geçiriyoruz.

* Bu sezon şampiyonalarda Banvit organizasyonundan tam 9 oyuncu milli takımlarda yer aldı. Bu bizim için çok büyük bir gurur kaynağı.

Kaynak: basketfaul.com

[InPostAds ad=”3″]

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler