Connect with us

Bahçeşehir Koleji’nden Alpaslan Aydın, Eğitim ve Spor İlişkisi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Alpaslan Aydın, okul kökenli kulüp olmanın avantajı ile, eğitimle sporun birlikte yürütülebileceğini kanıtladıklarını söyledi;

“SPORCULARIMIZI HAYATA HAZIRLIYORUZ”

“Altyapıdaki altıncı sezonumuzda yukarı oyuncu vermekle birlikte, takım olarak da çeşitli şampiyonalardan derece bekliyoruz. Biz oyuncuların eğitim, psikolojik gelişimleri ile de ilgileniyoruz. Yaz aylarında oyuncuları genel merkezimizde çeşitli ünitelerde staja göndererek muhasebe, banka işlemleri, sosyal medya, beslenme ve sağlık konusunda da donanım kazanmalarını sağlıyor, onları hayata hazırlıyoruz.”

“ALTYAPI İLE A TAKIM ARASINDA ÇOK SAĞLAM BİR İLİŞKİMİZ VAR”

“Bir eğitim kurulu olarak avantajımızı kullanarak sporcuların aynı zamanda eğitimlerini de başarıyla yürütebileceklerini kanıtlıyoruz. Nitekim halen takımlarımızda sınavlarda birincilikler kazanmış öğrencilerimiz var. Ayrıca altyapı ile A takım arasında çok sağlam bir ilişkimiz var. Altyapı staffımız da A Takım antrenmanlarını fırsat oldukça izliyor ve onlar da gelişiyor.”

“Altyapıda çok ciddi bir yapılanma içine gittik. Oyuncuların gelişimi için A Takım staffı da altyapı ile ilgileniyor, çalışmaları izliyor ve birikimlerini paylaşıyor. Örneğin; A Takım asistan koçlarından Sinan Atalay bu yaz altyapı oyuncularına sayısız bireysel gelişim antrenmanı yaptırdı.”

Daha Fazla Haber