Sosyal Medya:

Haberler

Aydın Örs: Elini Kolunu Sallayan Yabancı Türkiye’de Çalışmamalı

TÜBAD Başkanı Aydın Örs, Türk antrenörlerin birçok sorunu olduğunu ve bazı düzenlemeler yapılması için TBF’ye sunulmak üzere bir taslağın hazırlandığını söyledi. 

Yabancı antrenör sorunu kadar, antrenörlerin gelişiminin ve adil rekabet ortamında iş bulmalarının önemine değinen Örs şöyle konuştu:

* En büyük sorun yabancı antrenörlerin ligimizi ele geçirmiş olmaları. Geçmişi başarılarla dolu, kariyerli antrenörlerin liglerimizde görev almasını saygıyla karşılıyoruz ama elini kolunu sallayan yabancı Türkiye’de çalışamamalı. Gelirken bütün stafflarını da yabancılardan seçebiliyorlar. Adam başarısızlığı yüzünden kulüpten gönderiliyor, üç gün geçmeden başka bir takımda iş buluyor. TÜBAD olarak Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan gibi ülkeler çapında yaptığımız araştırmada yabancı antrenörler için çok ağır kriterler olduğunu görüyoruz. Ayrıca yanlarında da yabancı asistan götüremiyorlar. Bu konunun mutlaka çözülmesi ve kriterler getirilmesi gerekiyor.

* Tabii ki tek sorun yabancı koçlar değil. Futbolda olduğu gibi kulüplerin aynı sezonda ikiden fazla antrenörle çalışmasına da izin verilmemeli, aynı şekilde bir antrenör de sezon içinde ikiden fazla kulüple sözleşme yapamamalı.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler