Sosyal Medya:

Haberler

#AST2016 – Gençler, Almanya’ya son çeyrekte teslim oldu

U18 Genç Milli Takımımız, Almanya’nın Mannheim kentinde düzenlenen Albert Schweitzer Turnuvası’nda üçüncü maçında Almanya ile karşılaştı.

A Grubu’nda yer alan Genç Milli Takımımız üçüncü karşılaşmasında Almanya 80-56’lık skorla mağlup olarak üçüncü maçında ikinci yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf ev sahibi Almanya oldu. 7-0’lık başlangıcın ardından ilk üç dakikalık bölümü 11-2 önde geçen ev sahibi karşısında toparlanan millilerimiz oyunda dengeyi sağladı. Pota altından sayılar bularak ayakta kalan Ay Yıldızlılar bu çeyreği 20-13 geride kapadı.

İkinci çeyreğe ekibimiz daha etkili savunma yaparak başladı. Hücumda özellikle Görkem Doğan üzerinden sayılar bulan ekibimiz çeyreğin ortasında farkı bir sayıya kadar indirmeyi başardı. Fakat son bölümde Almanya Ay Yıldızlılara öne geçme şansı vermedi ve soyunma odasına 32-28 önde girdi.

SON ÇEYREKTE İŞLER DEĞİŞTİ

Üçüncü çeyrekte Ay Yıldızlılar yakaladığı ivmeyi devam ettirdi. Çeyreğe 6-0’lık bir giriş yapan ekibimiz 34-32 ile öne geçmeyi başardı. Bu çeyrekte Alihan Genç’in de skora katkı yapmasıyla beraber milliler oyundaki dengeyi korumayı başardı ve son bölüme 48-48 eşitlikle gidildi.

Son çeyrekte ise ekibimiz beklenen performanstan oldukça uzaktı. Savunmada gereken sertliği yapamayan Ay Yıldızılar hücumda da tıkanınca fark bir anda açıldı. Bu çeyrekte sadece 6 sayı bulabilen millilerimiz karşısında tam 30 sayı atan Almanya mücadeleyi 80-56’lık skorla kazanmayı başardı.

Ay Yıldızlılarda Görkem Doğan (1998) 16 sayı 10 ribaund, Alihan Genç (1998) 12 sayı 3 ribaund 3 asist, Onuralp Bitim (1999) 9 sayı 6 ribaund ve Ahmet Can Duran (1999) 9 sayı 5 ribaund ile mücadele etti.

*Maçın bu sonuçla bitmesini son çeyrek performansından başka bir şeye bağlamak pek de mümkün değil. Son çeyreğe 48-48 eşitlikle giren ekibimiz bu bölümde sadece 8 sayı bulabilirken, potasında ise 32 sayı gördü. Maç boyunca Almanya 17 asist yaparken, biz sadece 5 asist yapabildik.

*Dün oynadığımız Sırbistan maçındaki 26’da 3 üç sayılık performansımızın ardından bugünde Almanya karşısında 17’de 1 ile mücadele ettik. Ciddi rakipler ve savunmalar karşısında dış atış konusunda sorun yaşıyoruz.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALBERT SCHWEITZER TURNUVASI A GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler