Sosyal Medya:

Haberler

Ankara’nın Yıldızı Parlıyor

9-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenmekte olan U16 Yıldız Erkekler AA Türkiye Şampiyonası’nda iki Ankara takımı performansıyla öne çıktı.

Ankara U16 Yıldız Erkekler AA Ligi’nde sezonu ilk iki sırada tamamlayan TED Ankara Kolejliler ve Türk Telekom, Türkiye Şampiyonası yarı finalinde karşı karşıya gelecek. İki takımda turnuvada gösterdikleri performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Turnuvaya C Grubu’nda başlayan TED Ankara Kolejliler ilk maçında İstanbul şampiyonu Fenerbahçe’yi 81-80 ile geçerek oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Nilüfer Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi engellerini zorlanmadan aşan Ankara ekibi grubu lider bitirdi. Çeyrek final eşleşmesinde İzmir şampiyonu Pınar Karşıyaka engelini 75-59 ile aşan TED Ankara Kolejliler, Ankara’da önemli bir rekabet içerisinde olduğu Türk Telekom ile finale kalma mücadelesi verecek. TED Ankara Kolejliler’de 19.5 sayı 4.7 ribaund 3.5 asist ortalamaları yakalan Ömer Yasir Küçük dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 16.5 sayı 4.2 ribaund 5 asist ortalamalarına sahip olan Emir Büyükhanlı ve 15.7 sayı 6.2 ribaund ortalamaları bulunan Tarık Günay ise takımın diğer önemli silahları olarak göze çarpıyor.

Türk Telekom ise turnuvaya üç İstanbul takımını yer aldığı B Grubu’nda başladı. Grupta sadece Anadolu Efes’e mağlup olan Ankara ekibi Beşiktaş ve İstanbul DSİ’yi saf dışı bırakarak ikinci sırayı aldı ve bir üst tura yükseldi. Çeyrek final eşleşmesinde tıpkı bir diğer İzmir temsilcisi Gelişim Koleji’ni 79-49 ile geçmeyi başaran Türk Telekom adını son 4 takım arasına yazdırmayı başardı. Telekom’da 21.2 sayı 8.5 ribaund ortalamaları yakalayan 2001 doğumlu Haktan Jankat Erkul öne çıkan isim olurken, 10.7 sayı 5.2 ribaund 4.2 asist ortalamaları ile oynayan Ekrem Kaan Erkul ve 10.5 sayı 4.2 asist ortalamaları yakalayan Mert Cula dikkat çeken diğer isimler olarak göze çarptı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler