Sosyal Medya:

Ankara

Ankara Yıldız Kızlarda İlk Tur Değerlendirmesi

Ankara Yıldız Kızlar Ligi (AYKL) Final Grubu, A ve B gruplarını ilk 4 sırada tamamlayan ekiplerin 4 Mart Cuma günü oynayacağı maçlarla başlayacak.

Önce A grubundan söz etmemiz gerekirse, A grubunun lideri beklenildiği gibi Ted Ankara Kolejliler oldu. 6 maçta 6 galibiyet alan Ted Ankara rakip potalarına toplam 385 sayı bırakmış.

A grubunu 2.sırada tamamlayan Kalabagücü SK oynadığı 6 maçta 4 galibiyet elde edebildi. Elde ettikleri en farklı galibiyeti 24 sayılık farkla Cumhuriyet Ortaokulu Akademi Spor Kulübü’nden almışlar.

Kalabagücü’nün ardından grupta 3 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunan iki takım 3 ve 4.sırada yer alıyor; Cumhuriyet Ortaokulu Akademi SK ve Genç Kolejliler.

A grubundan üst tura çıkamayarak Ankara Yıldız Kızlar Ligi’nde sezonu bitiren isimler ise ; ABC Koleji, Ankara DSİ SK ve Şeker SK.

Gelelim B grubuna… B grubunda da lider beklenildiğinden farklı olmayarak 6’da 6 yapan Çankaya Üniversitesi oldu. B grubunda oynadığı 6 maçta en farklı galibiyetini Ülker Ankara Basketbol’a 122 sayı atarak aldı Çankaya Üniversitesi.

Çankaya Üniversitesi’nin ardından 2.sırayı alan Eryaman Yıldızları 6 maçta 5 galibiyet almayı başardı. Aldıkları tek yenilgi de Çankaya Üniversitesi’nden geldi.

B grubunda 6 maçta 4 galibiyet alan Kazan Belediyesi SK 3.sırada final grubuna yükseldi. Onlarda rakip potalara toplam 304 sayı bırakmayı başarmış.

B grubundan üst tura yükselen son isim Yıldırım Beyazıt Üniversitesi GSK oldu. B grubunda ilk 3 sırada yer alan ekiplerden yenilgi, son 3 sırada yer alan takımlardan da galibiyet alarak 4.sırada final grubuna çıktılar. Oynadıkları 6 maçta en farklı galibiyetlerini onlarda Ülker Ankara Basketbol’a 106 sayı attıktan sonra 77 farkla kazanmışlar.

B grubunda üst tura yükselemeyen takımlar ise Zirve Basketbol Kulübü, Batıkent Yıldızları SK ve Ülker Ankara Basketbol oldu.

Hedeflerin Türkiye Şampiyonası olduğu final grubunda her maçın çok zor geçeği kesin. Final grubunu ilk 4 sırada tamamlamayı başarabilen ekipler Play-Off maçlarıyla Ankara sıralamasını belirleyecek.

Final grubunda ilk maçların oynanacağı 4 Mart Cuma gününün programı;

Meb Beşevler Spor Salonu

17:30 | Kalabagücü SK – Çankaya Üniversitesi SK
19:00 | Eryaman Yıldızları SK – Ted Ankara Kolejliler SK

Altındağ Spor Salonu

17:30 | ABC Koleji SK – Cumhuriyet Ortaokulu Akademi SK
19:00 | Kazan Belediyesi SK – Yıldırım Beyazıt Üniversitesi SK

İlayda Şensoy

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Ankara