Sosyal Medya:

Haberler

Anadolu Efes, 2. TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası Şampiyonu

2. kez düzenlenen TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası final mücadelesinde Fenerbahçe ile Anadolu Efes karşı karşıya geldi.

20 Eylül Cuma günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan maçı uzatmalarda 89-82 kazanan Anadolu Efes, turnuvayı şampiyon tamamladı.

Maça hücumda iki takım da organize başladı ve karşılıklı seriler yakaladı. Periyotun ortalarında Fenerbahçe’nin üst üste gelen sayılarına çeyreğin sonunda farklı oyuncularından gelen katkıyla karşılık veren ve iyi savunma yapan lacivert beyazlı ekip ikinci periyota 26-21 önde girdi. İkinci çeyrekte Fenerbahçe savunmadaki konsantrasyonunu iyice arttırdı ve kolay basketlere izin vermedi. Topu iyi dolaştıran ve akıcı oyununu skora yansıtan sarı lacivertliler soyunma odasına 46-40 avantajlı gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyreğe iki takım da yüzdesiz giriş yaparken savunmada daha iyi iş çıkartan Fenerbahçe farkı çift hanelere çekti. Tarık Sezgün ve Eren Has’ın basketleriyle geri dönen Anadolu Efes çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı tekrar 2’ye indirdi. Yakın geçen son dakikaların ardından üçüncü çeyreği 61-57 önde geçen Fenerbahçe son periyota da 5-0’lık seri ile girdi. Buna karşın kısa sürede toparlanan ve ivme yakalayan Anadolu Efes geri geldi ve maçı 78-78 ile uzatmaya taşıdı.

Uzatma periyotuna sert savunmayla başlayan lacivert beyazlılar 8-0’lık seri yakaladı. Hücumda sayı bulmakta zorlanan Fenerbahçe son dakikalarda maçtan koptu ve Anadolu Efes sahadan 89-82 galip ayrıldı.

Anadolu Efes’te Eran Has 22 sayı 4 ribaund 3 asist, Tarık Sezgün 21 sayı 12 ribaund 1 asist, Göktuğ Baş 16 sayı 13 ribaund 1 asist ile galibiyeti getirdi.

Fenerbahçe’de David Mutaf 19 sayı 6 ribaund 2 asist, İsmail Karabilen 10 sayı 7 ribaund 4 asist, Berkay Yılmaz 11 sayı 5 ribaund 3 asist ile öne çıktı.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler