Haberler

Altyapılar Avrupa Şampiyonası’nda Gruplar Belli Oldu

FIBA tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde; 2022 yılında altyapılarda oynanacak Avrupa Şampiyonaları’nda gruplar belirlendi.

Bosna Hersek’in Saraybosna kentinde 18-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde Ay-yıldızlılarımız B Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Belarus, Norveç, Bulgaristan ve Karadağ ile karşılaşacak.

Yunanistan’ın Heraklion şehrinde 6-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda millilerimiz, A Grubu’nda mücadele edecek. Ay-yıldızlılarımız, İspanya, İtalya ve Polonya ile grup maçlarında karşı karşıya gelecek.

9-17 Temmuz 2022’de gerçekleştirilecek FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede edecek olan millilerimiz, A Grubu’nda Ukrayna, Yunanistan, İsviçre ve Arnavutluk ile karşılaşacak. Organizasyona Kuzey Makedonya’nın Üsküp kenti ev sahipliği yapacak.

Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde 12-20 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 16 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız C Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, İtalya, Letonya ve Polonya ile karşılaşacak.

Ülkemizin ev sahipliğinde, Konya’da 30 Temmuz-7 Ağustos 2022 tarihlerinde düzenlenecek FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız B Grubu’nda mücadele edecek. Millilerimiz, İspanya, Almanya ve Polonya ile karşı karşıya gelecek.

16-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 20 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlılarımız D Grubu’nda yer alacak. Millilerimiz, Almanya, Karadağ ve Rusya ile karşılaşacak. Organizasyona Karadağ’ın Podgorica kenti ev sahipliği yapacak.