Connect with us

altyapibasket.com Görüş: Bir Garip Karadağ Gecesi

ALTYAPI BASKET GÖRÜŞ – “Bir garip Karadağ gecesinde hem kızlarda hem erkeklerde aynı saat içinde iki garip maç seyretmek enteresan oldu.”

BİR GARİP KARADAĞ GECESİ

“Öncelikle şunu söylemek lazım U20 Kızların aldığı sonuç normal değil. Neden normal değil? Yarı final öncesi yaşananlar malum. Sahadaki takım da hedefine ulaşmış durumda. Karşıda bir de rakip var ki ne atsa giriyor. U20’de bu kızlar sayesinde A Ligi göreceğiz seneye önemli olan o. B Ligi ve benzeri diyerek biraz burun kıvrılabilir ancak 3 sene önce de U18’de A Ligi’ne çıkan takımın oyuncuları da vardı burada.”

“Botaş Gelişim ve Fenerbahçe Gelişim ile bu sezon TKBL’de önemli roller alan oyuncularımız vardı ki çoğu da takımlarında karar veren isimler olarak ön plana çıktı. Süper Lig kadrolarında da yer alanlar vardı ama orada işler zor malum. Kızlarda erkeklere nazaran gelişim biraz daha uzun sürebiliyor. Kadın basketbolu biraz daha fazla sabır işi ama şimdi seneye A Ligi’nde mücadele edecek kızlar sezon içinde nasıl performans sergileyecek merak konusu. Emlak Konut Gelişim de TKBL’de olacak ve ellerinde önemli bir jenerasyon var.”

GELİŞİM TAKIMLARI VE TKBL SEVİYE ATLATMA İÇİN YETERLİ Mİ?

“Seneye A Ligi’nde birçok takımın oyuncuları üst seviyelerde daha fazla süre bulan isimler olacak. Soru şu Gelişim takımları ve TKBL gelişim için iyi ama seviye atlatma için yeterli mi? Bir (1) yabancı oyuncu ile oynayan takımlar karar veren yabancı değil yardımcı rol tercih ederlerse gelişimi destekler ama tersi durumda bizim oyuncuları da geriye götürür.

Tebrikler kızlar, tebrikler teknik ekip ellerinize sağlık.”

DAVID MUTAF VE ADEM BONA ÇEVRESİNDE KADRO

“Erkekler de aynı gün Karadağ ile oynadı ve bu maç da bir başka garip geçti. Kaybettik vs. ama bütün maç kovaladık, yakalayamadık. David Mutaf ve Adem Bona çevresinde kadro. Oyun olarak zaman zaman parlayan ama genelde enerji ile bir şeyler başarmaya çalışan bir ekibimiz var.”

“Kenarda da heyecanlı bir teknik ekip. Ters taraftan düdük çaldı diye hakeme topu kurulamak için havlu vermeyecek kadar sinirlenebiliyor. Haklı veya haksız maçın sonu olsa bir nebze ama daha ortası. Hep hakem iletişimleri eleştirilir ama burada maalesef bizimkiler hatalı. Halbuki oradaki iletişimi iyi yapsak maçın sonrasına da belki daha pozitif etki edecek bir durum olurdu. Daha sonra yine aynı durumda hakem bu sefer hiç sormadı bile direkt Karadağ benchine yolladı topu kurulama için.”

“U20 Erkeklerin yolu uzun daha yazacak çok şey var ama bir garip Karadağ gecesinde hem kızlarda hem erkeklerde aynı saat içinde iki garip maç seyretmek enteresan oldu denilebilir.”

Daha Fazla Haber