Sosyal Medya:

Haberler

Ahmet Gürgen: Oyuncular Eğitim Konusunda Donanımlı Olsun İstiyoruz

Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Bandırma Kırmızı’nın başantrenörü Ahmet Gürgen hem Banvit organizasyonu hem de TBL’deki başarılı performansları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Basketfaul.com’dan Ece Ergez’e açıklamalarda bulunan Gürgen oyuncu seçimlerinden, verdikleri eğitimlere kadar birçok önemli noktaya değindi.

İşte o röportajdan bir bölüm;

Ligin en genç takımısınız desek çok da yanlış olmaz. Buna rağmen ligin nice tecrübeli takımları karşısında son ana kadar teslim olmayan bir takımsınız. Tüm maçlarınız kaybettikleriniz de dahil kafa kafaya geçiyor. Bu başarınızı performansını neye bağlıyorsunuz?

Biz basit basketbol oynuyoruz. Oyuncularımız gerçekten yetenekli oyuncular. Gençlerle oynamak aslında zordur ama hepsi çok çalışıyor. Bizim kulüpte sert olmazsan,mücadele etmezsen, o teması almazsan zaten kulüpte tercih edilen oyuncu olmazsın. Şimdi o kadar kuvvetli olmadıkları için bunu çok yapabildiklerini söyleyemem ama ileride bunu yapabileceklerini mesajını veriyorlar bana. Ben de o yüzden bu süreleri onlara veriyorum.

“EĞİTİM KONUSUNDA DONANIMLI OLSUNLAR İSTİYORUZ”

Altyapıya en çok önem kulüplerin başındasınız. Bu yüzden Türk basketboluna pek çok başarılı oyuncu kazandırdınız. Altyapılarınızdaki bu başarınızı nasıl açıklarsınız?

Bizim için en önemli şey başta da dediğim gibi doğru malzemeyi bulmak. Temas ve sertliği seven o çarpışmaya giren oyuncuları bulmaya çalışıyoruz. Eğer o temasları almazsa onunla çalışmamayı tercih ediyoruz. Ayrıca eğitim konusunda da çok dikkat etmeye çalışıyoruz. Okuldaki derslerine yardımcı olmak için özel dersler veriyoruz. Kulübümüz de bize bu konuda bize çok destek veriyor. Mesela, altyapılarda yaptığımız bir uygulama var, ilgili dersleriyle ilgili bir sınava giriyor ve geçemezlerse altyapıda kadroya giremiyorlar. Kitap okumalarını teşvik etmek konusunda yaptığımız çalışmalar oluyor. Bunları uygulayarak hepsinin konsantre süreleri arttırmayı sağlıyoruz. İleride basketbolcu olsalar da olmasalar da eğitim konusunda gerekli donanıma sahip olsunlar istiyoruz.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler