Connect with us

EUROLEAGUE VE OYUNDA KAL İŞBİRLİĞİ BAŞLIYOR

Türk basketboluna değer katmak üzere sosyal platformlara verdiği destekle ön plana çıkan Doğuş Grubu, Euroleague ile yeni bir işbirliğine gidiyor. Bu işbirliği kapsamında Doğuş Grubu basketbol ve sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerini, Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team ile elele sürdürecek.

Doğuş Grubu bünyesinde ?zahenk İnisiyatifi’ne bağlı olarak 2014’te faaliyete geçen Oyunda Kal platform bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede Türkiye çapında 40 basketbol sahasını yenileyerek veya yeniden inşaa ederek 25 binden fazla çocuğa ulaştı. ‘OyundaKal’ bu sayede sosyal sorumluluk alanında da uluslararası ödüller kazandı.

Oyunda Kal platformu Avrupa’ya açılıyor
?zimdi Oyunda Kal platform Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team ile işbirliği içinde Avrupa çapına yayılıyor. ‘OyundaKal’ platformunun ana hedefi basketbolun olumlu etkisini kullanarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Ayrıca bu kapsamda yetenekli gençlerin keşfedilerek basketbol altyapısına yönlendirilmesi de amaçlanıyor.

Doğuş Grubu ayrıca Turkish Airlines Euroleague Basketball ve Eurocup kapsamında hem Avrupa genelindeki, hem de bölgesel sponsorluklar için üç yıllık bir anlaşmaya imza attı.

Euroleague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Toplumsal değerlere ve basketbola büyük kararlılıkla bağlı Doğuş Grubu ile girdiğimiz bu işbirliğinden gurur duyuyoruz. Bu anlaşma Euroleague’in sosyal programlarını desteklemenin yanısıra, sporun uluslararası düzeyde tanıtılmasına da yardımcı olacak.”

Doğuş Grubu hakkında
1951 yılında kurulan Doğuş Grubu’nun ulaştığı başarının arkasında, insan odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Grup, 26 ülke ve 250’den fazla şirketinde yaklaşık 50,000 çalışan ile hizmet vermektedir. Özellikle çocuk gelişimi, eğitim, çevre, kültür-sanat ve spor alanlarına odaklanan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerini hayata geçirmektedir. Doğuş Grubu, genç takımlardan profesyonele her seviyede basketbolun, güvenilir yatırımcıları arasındadır. Grup, basketbola olan bağlılığının yanı sıra sporda fırsat eşitliği sağlamayı, genç sporcuları erken yaştan itibaren yetiştirerek topluma karşı sorumluluklarının bilincinde bireyler haline getirmeyi de hedeflerinin arasına koymuştur. Euroleague ailesine katılan Doğuş Grubu; kurumsal, sosyal ve spor hedeflerini gerçekleştirebilmek için çok önemli bir adım atmıştır.

Oyunda Kal hakkında
?zahenk İnisiyatifi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen ve spor dolu bir dünyanın kapısını açmak misyonuyla Nisan 2014’ten bu yana faaliyetlerini sürdüren Oyunda Kal Platformu; bugüne kadar 25.000’i aşkın çocuğa ulaşmış, 40 basketbol sahasını tamir etmiş ya da yenilemiş ve düzenlediği Roadshow ile pek çok genç yetenekle buluşmuştur. Ayrıca, NTV Spor’da yayınlanan Oyunda Kal televizyon programında İbrahim Kutluay, Levent Topsakal ve Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı alt yapı hocaları temel basketbol, iyi beslenme, uyku düzeni, antrenman konularındaki bilgileri milyonlara ulaştırmıştır. 2014 yılında Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı’nın yaz kampında Türkiye’nin dört bir yanındaki genç yetenekleri ağırlayan platform, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı’nın ikinci yarısında UNICEF’in proje ortaklarından UGLA (Uluslararası Genç Liderler Akademisi) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile İstanbul’un her ilçesinden, haftada 3 okula giderek, 37 devlet okulunu ziyaret etmiştir.

Euroleague hakkında
Spor yönetimi konusunda dünya lideri olan Euroleague Basketball, sporda en saygın müsabakaları, spor etkinliklerini, kurumsal sosyal sorumluluk programlarını ve eğitim girişimlerini geliştiren ve düzenleyen kuruluştur. Avrupa profesyonel takım sporları için benzersiz bir özel örgütlenme modeliyle 2000 yılında kurulan Euroleague Basketball’un sorumluluğundaki organizasyonlar arasında kıta Avrupa’sında önde gelen iki erkekler basketbol turnuvası; Turkish Airlines Euroleague, Eurocup ve basketbolun 18 yaş altı faaliyetlerinden en önemlisi olan adidas NEXT GENERATION TOURNAMENT bulunmaktadır. Erkekler ve gençlerde Avrupa şampiyonları, kupalarını her yıl ilkbaharda büyük ses getiren Turkish Airlines Euroleague Final Four turnuvasında kaldırır. Spor yönetiminde kariyer hedefleyenler için, Euroleague Basketball Enstitüsü alandaki uzman isimlerin bilgilerinin paylaşıldığı seminerler, klinikler, zirveler ve bir yüksek lisans programı düzenlemektedir. Euroleague Basketball tarafından başlatılan sosyal sorumluluk programı One Team, kulüpler ve toplum arasındaki bağı güçlendirmek amacıyla risk gruplarına sosyal etkileşim ve eğitim programlarıyla ulaşmayı hedefliyor. Faaliyetleri bugüne kadar 10.000’den fazla katılımcıya ulaşmıştır. Euroleague Basketball hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.euroleague.net/ Euroleague’i takip için https://www.facebook.com/TheEuroleague ve Twitter @Euroleague

Daha Fazla Haber