Sosyal Medya:

Haberler

2019 Avrupa Şampiyonalarında Heyecan Geride Kaldı

2019 yazı basketbol adına oldukça verimli geçerken birçok farklı şehirde düzenlenen Avrupa Şampiyonaları büyük heyecana sahne oldu.

Kosova, İsrail, Yunanistan, Makedonya ve İtalya gibi ülkelerin ev sahipliği yaptığı 2019 Altyapı Basketbol Avrupa Şampiyonalarında Milli Takımlarımız yüksek sıralarda yer aldı ve önemli başarılar elde etmeyi başardı.

U20 KIZLAR

3 – 11 Ağustos’ta Kosova’nın Priştine kentinde gerçekleştirilen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadelede eden Ay-yıldızlılarımız, C Grubu’nda Danimarka ve Romanya ile karşılaştı.

Grubunu namağlup bitiren Ümit Kızlarımız, ikinci tura yükselmesine karşın F Grubu’nu tek galibiyetle 3. sırada tamamladı ve turnuvayı 7. bitirdi.

 1. Bulgaristan
 2. Finlandiya
 3. İrlanda

U20 ERKEKLER

İsrail’in Tel Aviv kentinde 13-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Ay Yıldızlılarımız A Grubu’nda yer aldı. Milliler; Fransa, Karadağ ve Büyük Britanya ile karşılaştı.

Grubu 2. sırada tamamlayan ekibimiz son 16 turunda ise İtalya’yı mağlup etti. Çeyrek finalde zorlu maçta İspanya’ya mağlup olan Milli Takım turnuvayı altıncı tamamladı.

 1. İsrail
 2. İspanya
 3. Almanya

U18 KIZLAR

Makedonya’nın Üsküp kentinde 5-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi’nde mücadele eden Millilerimiz, B Grubu’nda yer aldı. Ay-yıldızlılarımız; İsviçre, Portekiz, Bulgaristan ve İzlanda ile grup maçlarında karşılaştı.

Grubunu namağlup lider tamamlayan ekibimiz Danimarka engelini aştıktan sonra yarı finalde Yunanistan’a zorlu maçta mağlup oldu. Üçüncülük maçında ise İsveç’i yenen Milliler turnuvayı derece ile tamamladı.

 1. Finlandiya
 2. Yunanistan
 3. Türkiye

U18 ERKEKLER

Yunanistan’ın Volos şehrinde 27 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda yer alan Millilerimiz, A Grubu’nda mücadele etti. Ekibimiz Büyük Britanya, Almanya ve Sırbistan ile karşı karşıya geldi.

Grubu 2 galibiyetle 2. sırada bitiren gençlerimiz son 16 turunda İtalya’yı, çeyrek finalde ise Fransa’yı mağlup etti. Yarı finalde Slovenya engeline de takılmayan Milliler, finalde İspanya’ya tartışmalı bir maçın ardından 57-53 yenildi ve turnuvayı 2. tamamladı.

U18 Genç Erkek Milli Takımımızın yıldız oyuncularından Alperen Şengün etkileyici performanslarıyla turnuvanın en iyi beşine seçildi.

 1. İspanya
 2. Türkiye
 3. Slovenya

U16 KIZLAR

22 – 30 Ağustos’ta Kuzey Makedonya’nın Üsküp şehrinde düzenlenen Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadelede eden Ay-yıldızlılarımız, D Grubu’nda yer aldı.

Millilerimiz, Çekya, Yunanistan ve Polonya ile karşılaştı. Grupta olumlu mücadelesine karşın galibiyet elde edemeyen U16 Yıldız Kız Milli Takımımız turnuvayı 15. tamamladı.

 1. Rusya
 2. Litvanya
 3. İspanya

U16 ERKEKLER

İtalya’nın Udine kentinde 9 – 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda Millilerimiz C Grubu’nda mücadele etti. Ay Yıldızlılarımız; Slovenya, Litvanya ve Estonya ile grup maçlarında mücadele etti.

Grubunu 3’te 3 ile namağlup bitiren ekibimiz son 16 turunda Bosna Hersek’i mağlup etti. Çeyrek finalde ise Rusya’ya mağlup olan Yıldız Erkek Milli Takım turnuvayı 5. sırada bitirdi.

 1. İspanya
 2. Fransa
 3. İtalya

Diğer Haberler > Haberler