Sosyal Medya:

Haberler

1999 Doğumlu İlayda Güner’in Milli Heyecanı

2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Bosna Hersek ve Romanya ile karşılaşacak A Milli Kadın Basketbol Takımımız çalışmalarına başladı.

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne direkt olarak gitmeyi hedefleyen Ay Yıldızlılarda kadroda 1999 doğumlu İlayda Güner de yer alıyor. İstanbul Üniversitesi forması giyen genç pivot geçtiğimiz yıl oldukça başarılı bir sezon geçirmişti.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Sayı ve Ribaund Kraliçesi olan İlayda Güner aynı zamanda ‘En İyi Pivot’ ödülünün de sahibi oldu. 17 yaşındaki oyuncu aynı zamanda 2016 yazında hem U18 hem de U20 Avrupa Şampiyonaları’nda boy gösterme fırsatı elde etti. İlayda Güner, Macaristan’daki U18 Avrupa Şampiyonası’nda 9.9 sayı 5 ribaund ortalamaları yakalarken, Portekiz’deki U20 Avrupa Şampiyonası’nda ise 9.3 sayı 6.4 ribaund ortalamaları ile mücadele etti.

NEVRİYE YILMAZ’I ÖRNEK ALIYOR

Genç oyuncu geçtiğimiz ay TBF resmi internet sitesine verdiği röportaj örnek aldığı ismin kim olduğu sorusuna “Bu soruya tek bir cevabım var, o da Nevriye Yılmaz. Her şeyiyle örnek aldığım, onun gibi olmak istiyorum dediğim basketbolcu, idolüm Nevriye Yılmaz’dır.” şeklinde cevap vermişti.

Eksiklerinin farkında olduğunu söyleyen İlayda “Ben İlayda’ya dışarıdan bir eleştiri getirecek olsam ona hala bir sürü eksiği olduğunu söylerim. Farkındayım eksiklerimin, zaten bir hayli çalışıyorum kendimi geliştirmek, güçlenmek için. Öbür yandan sıkıntı yaşadığım noktaları sahada takım arkadaşlarıma ya da rakip oyunculara hissettirmemeye çabalıyorum. En azından elimden geleni yaptığımı söyleyebilirim.” ifadelerini kullanmıştı.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler