Connect with us

BAİA BURSA HOTEL ULUSLARARASI U18 BASKETBOL TURNUVASI’NDA İLK GÜN TAMAMLANDI

Baia Bursa Hotel ve TOFAŞ sponsorluğunda düzenlenen Baia Bursa Hotel Uluslararası U18 Basketbol Turnuvası bugün oynanan iki maçla başladı.

TOFAŞ Spor Kulübü tesislerinde oynanan günün ilk maçında TOFAŞ’la Makedon ekibi Kosarkarski Klub Feniks 2010 karşı karşıya geldi. İlk çeyrekte rakibi karşısında etkili olan Kırmızı Beyazlılar periyodu 28-6 üstün tamamladı. İkinci periyotta skor olarak daha etkili olan Kosarkarski Klub Feniks 2010 farkından daha fazla açılmasına izin vermezken devreyi TOFAŞ 47-25 üstün tamamladı.
Üçüncü çeyreğin başında yeniden rakibi karşısında etkili olan ve farkı daha da açan TOFAŞ final periyoduna 69-33 önde girdi. Dördüncü çeyrekte iki takımda az skor üretse de Bursa temsilcisi sahadan 81-45 galip ayrıldı ve turnuvaya galibiyetle başladı.
İKİNCİ MAÇIN GALİBİ NİLÜFER BELEDİYESPOR
Günün ikinci maçında Nilüfer Belediyespor’la İstanbul Doğa Koleji karşı karşıya geldi. Mücadeleye iyi başlayan Bursa temsilcisi ilk çeyreği 26-13 önde tamamladı. İkinci periyotta daha etkili olan taraf İstanbul Doğa Koleji oldu. İstanbul ekibi soyunma odasına girilirken farkı 7’ye indirdi: 46-39.
Üçüncü periyoda da iyi başlayan İstanbul Doğa Koleji rakibi karşısında farkı giderek azalttı ve final periyoduna bir sayılık üstünlükle 58-57 önde girdi. Çekişmeli geçen mücadele de heyecan son çeyreğe yayıldı. Üstünlüğün sürekli elde değiştirdiği maçta sonunda az hata yapan Nilüfer Belediyespor sahadan 78-74’lük galibiyetle ayrıldı ve günü kazanan diğer takımı oldu.
Turnuvanın kalan programı şu şekilde;
2. GÜN / 3 EKİM CUMARTESİ
16.00 İstanbul Doğa Koleji-TOFAŞ
18.00 Kosarkarski Klub Feniks 2010-Nilüfer Belediyespor
3. GÜN / 4 EKİM PAZAR
12.00 İstanbul Doğa Koleji-Kosarkarski Klub Feniks 2010
14.00 TOFAŞ-Nilüfer Belediyespor

Daha Fazla Haber