Connect with us

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi Müsabakaları 18 Ağustos’ta Başlıyor

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi müsabakaları 18-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında Karadağ’ın başkenti Podgorica’da düzenlenecek.

Organizasyonda B Grubu’nda yer alan 16 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, Karadağ, Bulgaristan ve Norveç ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 18 Ağustos Perşembe günü TSİ 19.45’te Karadağ, 20 Ağustos Cumartesi günü TSİ 22.00’de Bulgaristan ve 23 Ağustos Salı günü de TSİ 17.30’da Norveç ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri Cem Lakay, 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü Yusuf Arkadaş ve 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı İdil Yeniçulha’nın görüşleri şu şekilde:

 Cem Lakay (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri)
“16 Yaş Altı Kız Milli Takım olarak 26 Haziran’da başladığımız hazırlık kamp süreci bizler için çok faydalı geçti. Avrupa Şampiyonası’nda teknik ekip ve sporcular olarak ülkemizi en iyi şekilde etmek ve A Ligi’ne çıkmak istiyoruz.”

Yusuf Arkadaş (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü)
“26 Haziran’da başladığımız 16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarımızı tamamladık. Çok verimli bir kamp dönemi geçirdik ve turnuvaya hazır durumdayız. Kamp sürecinde ve oynadığımız hazırlık maçları sonucunda çok kararlı, istekli ve mücadeleci bir oyuncu grubuna sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Türk kadın basketbolunun gelişimi ve gelecek jenerasyonlar için A Ligi takımları içinde olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu sorumlulukla takımı bir üst lige çıkarmak için elimizden geleni yapacağız.”

 İdil Yeniçulha (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı)
“2006 jenerasyonu olarak ilk resmi turnuvamızı oynayacağız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize ve bayrağımızı en yukarıya taşıyacağımıza inanıyoruz.”

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası B Ligi grupları şu şekilde:

A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu
Hollanda Karadağ Ukrayna Romanya
Kuzey Makedonya
Bulgaristan İzlanda Lüksemburg
Bosna Hersek Norveç İsviçre Slovakya
İrlanda Türkiye İsrail Büyük Britanya
Sırbistan İsveç Avusturya

Daha Fazla Haber