Connect with us

FIBA U19 Dünya Kupası | Lazar Stefanovic (2002)

Lazar Stefanovic

ÖZEL İÇERİK | Letonya’da düzenlenecek olan FIBA U19 Dünya Kupası’nda boy gösterecek yıldız adayları arasında Lazar Stefanovic ismi göze çarpıyor.

Sırbistan’da Lazar Stefanovic takımının öne çıkan isimlerinden biri olarak turnuvada dikkatle izlenmesi gereken oyuncular arasında yer alıyor. Partizan forması giyen Sırp oyuncu turnuva sonrasında kariyerine NCAA Division I okullarından Utah Üniversitesi’nde devam edecek. 2002 doğumlu oyuncu bu turnuvada Sırbistan adına önemli silahların başında geliyor.

AVRUPA BEŞİNCİLİĞİ YAŞADI

2018 yılında düzenlenen U16 Avrupa Şampiyonası’nda beşinci olan Sırbistan kadrosunda yer alan genç oyuncu turnuvada takımının en skorer ikinci ismi olmuştu. Stefanovic turnuvada maç başına 13 sayı 3 ribaund 1.7 asist ortalamaları yakalamıştı. Partizan formasıyla 2018-2019 (Münih) ve 2019-2020 (Belgrad) sezonlarında Adidas Next Generation’da boy gösteren Sırp oyuncu her iki turnuvada da takımının en etkili ismi olarak dikkat çekmişti.

2019-2020 sezonunda Mladast Admiral Zemun formasıyla Sırbistan Ligi’nde süre alan genç oyuncu zaman zaman Partizan A takımı ile de sahaya çıkma şansı elde etti. Hücumda farklı opsiyonları barındıran bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Stefanovic atletik özelliklerinin yanı sıra kendi şutunu yaratabilecek yetenekte bir oyuncu. U16 Avrupa Şampiyonası ve 2019-2020 ANGT performansına bakacak olursak dış atışını da geliştirdi. Fakat hücumdaki yeteneklerinin üzerine eğilmeye devam etmesi gerek. Uzun boyuna rağmen top hakimiyetinin iyi olması onu farklı kılan bir diğer özellik olarak görünüyor. Ayrıca 2002 doğumlu oyuncu bu turnuvaya gelene kadar hem milli takım hem de kulüp bazında önemli deneyimler elde etti.

More in Geleceğin Yıldızı