Sosyal Medya:

Geleceğin Yıldızı

2016 Yazına Damga Vuranlar: Ragıp Berke Atar

[InPostAds ad=”1″]

Banvit altyapısının son dönemde öne çıkan isimleri arasında yer alan Ragıp Berke Atar başarılı bir sezon geçiren isimler arasında yer aldı.

[InPostAds ad=”2″]2016 U17 Dünya Basketbol Şampiyonası’dan gümüş madalya ile dönen Türkiye’nin dikkat çeken isimleri arasında yer alan Ragıp Berke Atar’ın çıkışı uzun süredir devam ediyor. 2014-2015 sezonunda hem Genç Erkekler hem de Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden 2.10 m boyundaki pota altı oyuncusu Yıldız Erkeklerde final oynarken, Genç Erkeklerde yaşça büyük rakiplerine karşı tecrübe elde etti. 2015 Türkiye Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 16.8 sayı 14 ribaund 1.6 blok ortalamaları ile oynayan Ragıp Berke Atar, birkaç ay sonra Litvanya’da düzenlenen U16 Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer aldı.

Litvanya’da bronz madalya kazanma başarısı gösteren Yıldız Erkeklerde 1999 doğumlu oyuncu maç başına 12.6 dakika 5.3 sayı 4.8 ribaund ortalamaları ile oynadı. 2015-2016 sezonuna geldiğimizde Bandırma Kırmızı ile TBL’de oynama fırsatı elde eden genç pivot üst seviyenin havasını solumaya başlamıştı. 2014-2015 sezonunda Genç Erkeklerde Türkiye Şampiyonu olan Bandırma Kırmızı bir yıl aranın ardından yine iddialı bir şekilde geldiği şampiyonada oynadığı basketbolla alkış toplarken, bu kez üçüncülükle yetindi. Ragıp Berke Atar, İzmir’deki şampiyonada maç başına 25.5 dakika 17.5 sayı, 8.1 ribaund ortalamalarıyla yine oldukça dominant bir performans ortaya koydu.

Haziran 2016’da ise bu kez U17 Yıldız Erkek Milli Takımımız tarih yazarken, Ragıp Berke Atar takımının sürükleyici isimleri arasında yer alıyordu. Özellikle çeyrek finalde Kanada karşısında alınan galibiyette 28 sayı 15 ribaund ile rakip pota altında önemli bir üstünlük kuran genç oyuncu bir sonraki İspanya maçında sakatlığı nedeniyle istediklerini gerçekleştirememişti. Turnuvayı 11.4 sayı 8.7 ribaund 1.3 blok ortalamaları ile tamamlayan Ragıp Berke Atar’ın yeni sezonda Bandırma Kırmızı forması altında TBL’de önemli süreler alması bekleniyor.

1999 doğumlu oyuncu pota altında oldukça aktif bir oyun ortaya koyuyor. Boyuna göre çabuk bir oyuncu olması ve oyun takibi nedeniyle özellikle hücum ribaundlarında rakibine üstünlük kurmayı başarıyor. Oyununun en öne çıkan tarafının enerjisi olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirilebilir bir şut mekaniği var. Şut konusunda kendisine biraz mesafe ekleyebilirse daha farklı bir oyuncu olabilir. Savunmada zaman zaman yaşadığı konsantrasyon kaybını da en aza indirgemesi gerekiyor. Zaragoza’da inişli çıkışlı bir grafik ortaya koymasına rağmen her zaman dikkat edilmesi gereken bir oyuncu olduğunu ispatladı.

[InPostAds ad=”3″]

Diğer Haberler > Geleceğin Yıldızı