Sosyal Medya:

Geleceğin Yıldızı

#1 Geleceğin Yıldızları: Juhann Begarin

Alihan Tabak, Fransa basketbolunun yakın gelecekte önemli şeyler beklediği 2002 doğum Juhann Begarin’i mercek altına aldı.

***

Fransa basketbolunun en yakın dönemde yetiştirdiği en saf genç yeteneklerden biri: Juhann Begarin!

Bu oyuncuyu çok kısa özetle derseniz diyebileceğim: Atletizm ve delicilik! Basketbol kariyerine LNB Pro B ligi ekiplerinden Paris Basketball’de devam eden 2002 doğumlu Juhann Begarin, özellikle atletizm ve patlayıcılığı ile ön plana çıkıyor. 1.96 m boyuna sahip Fransız oyuncu, hücumlarda özellikle agresif şekilde potaya gitmesi ile rakiplerini çaresiz bırakmakta şimdiden uzmanlaşmış durumda. Fizik gücünü bu noktalarda oldukça iyi kullanan Begarin, aldığı temaslardan da çok fazla etkileniyor gibi görünmüyor.

Açık alan basketboluna oldukça uygun bir oyuncu olan Juhann Begarin, hızlı hücumları estetik smaçlarla bitirmeyi seven bir oyuncu.

Tüm bunların dışında hiç de fena olmayan bir saha görüşüne ve nizami bir şut stiline sahip. Ceza şutlarında eli hiç titremiyor ve bu şutları yüzdeli kullanıyor.

Savunmada da rakiplerine tam manasıyla ‘bela’ olan Begarin rakibin elinden top çalma ve pas arası yapma konusunda da oldukça becerikli. Çok hızlı ellere ve bileklere sahip ve bunun karşılığını savunmada fazlasıyla alıyor.

 

Fransız oyuncu, yaşının genç ve hala gelişime çok açık bir oyuncu olmasına rağmen sahip olduğu sıçrama gücü ile rakiplerine ciddi anlamda blok tehtidi de yaratıyor.

Oyun stili olarak özellikle NBA basketboluna oldukça uygun gözüken Begarin; kendi jenerasyonunun Antetokounmpo’su olma yolunda hızla yol kat ediyor. 2021’de NBA Draft’ına katılması kesin gözüyle bakılan Fransız oyuncunun önünde parlak bir gelecek olduğu aşikar. Böylesine bir oyuncunun kariyerinin başından sonuna gelişimini takip edebilmek de bize nasip oldu. Kendisini yakın takipte kalacağız!

 

Diğer Haberler > Geleceğin Yıldızı