Sosyal Medya:

Fer Yapı Asya Lig

FerYapı Asya Lig’de Günün Sonuçları (19.05.2017)

FerYapı Asya Lig’de 2016-2017 sezonu heyecanı U12 Minkler ve U18 Gençler kategorilerinde oynanan toplamda 6 keyifli mücadele ile devam etti.

19 Mayıs Cuma günü Pamukspor Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı müsabakaların ilkinde Parlayan Yıldızlar ile Ada Yıldızları, U12 Minikler Kırmızı Grup’ta kozlarını paylaştı.

Dengeli geçen ilk iki çeyreğin ardından özellikle üçüncü bölümde üstünlüğü ele alan Parlayan Yıldızlar maçın sonuna kadar skoru korudu ve mücadeleyi 39-26 kazandı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DEĞİŞİM U12’DE BALKAN YEŞİLBAĞLAR’I MAĞLUP ETTİ

Günün ikinci mücadelesinde Değişim ile Balkan Yeşilbağlar(2006), yine U12 Minikler Kırmızı Grup’ta karşı karşıya geldi.

Baştan sona yakın geçen maç 18-18 eşitlikle uzatmalara gitti. Uzatmalarda rakibine 7-2’lik üstünlük kuran Değişim çekişmeli maçı 25-20 kazandı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TAKIM YILDIZLARI, PASK’I GEÇTİ

Pamukspor Tesisleri’nde oynanan günün üçüncü maçında ise Takım Yıldızları ile Potanın Aslanları, U12 Minikler Kırmızı Grup’ta karşılaştı.

Skorun eşit dağıldığı üç çeyreğin ardından Takım Yıldızları son bölümdeki etkili oyunuyla kontrolü ele aldı ve maçı 28-21 kazanmayı başardı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FERYAPI ASYA LİG MİNİKLER U12 KIRMIZI GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

AKADEMİ İSTANBUL U18 GENÇLERDE GALİP

Günün dördüncü maçında Akademi İstanbul ile Anadolu Ayyıldız, U18 Gençler kategorisinde kozlarını paylaştı.

Maçta ilk çeyrek 15-14 Anadolu Ayyıldız üstünlüğüyle geçildi. İkinci çeyrekte rakibine sadece 2 sayı şansı tanıyan Akademi İstanbul devreye 26-17 avantajlı gitti. Anadolu Ayyıldız üçüncü çeyrekte geri dönüş yapmasına karşın son bölümde devamını getiremedi ve maç 48-42’lik skorla Akademi İstanbul’un oldu.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FERYAPI ASYA LİG GENÇLER U18 PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

PASK, MİNİKLER BEYAZ GRUPTA KAZANDI

Pamukspor Tesisleri’ndeki beşinci maç Pendik Belediye ile PASK arasında, U12 Minikler Beyaz Grup mücadelesine sahne oldu.

Müsabakaya iyi bir giriş yapan PASK ilk çeyreği 12-4 önde geçti. Dengeli geçen ikinci ve üçüncü periyotun ardından Pendik Belediye son bölümde farkı azaltsa da rakibini yakalayamadı ve PASK maçı 26-21 kazandı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FB SPOR OKULLARI MALTEPE U12’DE HAFTAYI GALİBİYETLE KAPATTI

Günün son mücadelesinde Fenerbahçe Spor Okulları Maltepe ile Potanın Kartalları, yine U12 Minikler Beyaz Grup’ta karşılaştı.

Maça etkileyici bir giriş yapan FB Spor Okulları ilk bölümü 10-0 önde kapattı. Potanın Kartalları ikinci çeyrekte farkı indirse de rakibinin etkili oyununa cevap veremedi ve maç 36-17’lik skorla FB Spor Okulları Maltepe’ye gitti.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

FERYAPI ASYA LİG MİNİKLER U12 BEYAZ GRUP PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Fer Yapı Asya Lig