Sosyal Medya:

Fer Yapı Asya Lig

FerYapı Asya Lig’de Günün Sonuçları (16.04.2017)

FerYapı Asya Lig’de 2016-2017 sezonu heyecanı U12 Minikler ve U16 Yıldızlar kategorilerinde oynanan birbirinden keyifli 5 mücadele ile devam etti.

16 Nisan Pazar günü Pamukspor Tesisleri’nde oynanan ilk maçta İdealtepe Spor Kulübü ile Pendik Belediyesi Spor Kulübü, U12 Minikler Beyaz Grup’ta karşı karşıya geldi.

Dengeli ve az skorlu geçen üç çeyreğin ardından son bölümde hücumdaki etkili oyununu skora yansıtan Pendik Belediyesi savunmada da rakibine sayı şansı tanımayınca maçı 22-14’lük skorla kazanmayı başardı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PASK, POTANIN KARTALLARI’NI MAĞLUP ETTİ

Günün ikinci müsabakasında ise Potanın Aslanları ile Potanın Kartalları, yine U12 Minikler Beyaz Grup’ta kozlarını paylaştı.

Maça çok iyi başlayan Potanın Aslanları ilk çeyreği 13-2 önde tamamladı. İkinci ve üçüncü çeyrekte açılan farkın ardından Potanın Kartalları son bölümdeki serisine rağmen rakibini yakalayamadı ve maçı 34-19 kaybetti.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

UBA U12 MİNİKLERDE ZORLANMADI

Günün üçüncü maçında Değişim Spor Kulübü ile UBA, U12 Minikler Kırmızı Grup’ta karşı karşıya geldi.

Maçın ilk çeyreği 6-2 Değişim üstünlüğüyle geçildi. İkinci çeyrekte UBA dengeyi sağladı ve ilk devre 9-9 eşitlikle tamamlandı. Özellikle üçüncü çeyrekteki serinin ardından farkı açmayı başaran UBA maçı 42-23 kazandı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÇEVRE KOLEJİ, SİYAH BEYAZ ENGELİNİ AŞTI

Pamukspor Tesisleri’ndeki dördüncü maç, U12 Minikler Beyaz Grup’ta Çevre Koleji ile Siyah Beyaz’ın mücadelesine sahne oldu.

Yakın geçen ilk çeyreği 10-8 Siyah Beyaz önde geçti. İkinci çeyrekte seri yakalayan Çevre Koleji devreyi 20-13 avantajlı kapattı. Maçın kalanında üstünlüğünü sürdüren Çevre Koleji karşılaşmayı 36-28’lik skorla galip tamamladı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TAKIM YILDIZLARI U16’DA GALİP

Pamukspor Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı günün son maçında ise ATP ile Takım Yıldızları, U16 Yıldızlar Beyaz Grup’ta kozlarını paylaştı.

Dengeli başlayan maçta ikinci çeyreği iyi oynayan Takım Yıldızları devreye 31-24 önde giden taraf oldu. Yine yakın geçen üçüncü bölümün ardından son çeyrekte farkı açan Takım Yıldızları maçı 51-36 galip tamamladı.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Fer Yapı Asya Lig