Connect with us

Yaz Kampının Tadını Çıkarmak İçin Doğru Adres: Rimini

İtalya’nın Rimini kenti sahip olduğu köklü tarih ve spor kültürü ile birçok kulübün yaz dönemlerinde ziyaret noktası haline geliyor.

Rimini, İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesinde aynı ismi taşıyan Rimini ilinin merkezidir. Şehrin toplam nüfusu 147.000 civarındadır. Rimini, İtalya’nın en fazla turist çeken yerlerinden biridir. Adriyatik Denizi’ne kıyısı olması ve uzun kumsal şeridine sahip olması dolayısıyla yaz turizmcilerinin başlıca tercihleri arasında yer alır. Roma döneminden kalma Augustus Zafer Takı, Tiberius Köprüsü, Tempio Malatestiano, Pierro Della Francesca Freski ve daha birçok anıt da şehrin önemli yapılarındandır.

Resmi dilin İtalyanca olduğu şehirde, Euro para birimi geçerlidir. Rimini’de her bütçeye uygun otel, apart, kiralık daire gibi çeşitli konaklama imkanı bulunur. Karasal iklime sahip bir bölgede yer alan Rimini’de kışın sıcaklıklar eksilere düşerken yazın ise 30 derecenin üstünde seyreder. Özellikle bahar ve yaz ayları ziyaret için çok uygundur. Roma veya Milano’ya direk geçerek ardından karayolu ile şehre ulaşmak en ideal seçenektir. Şehirde tüm kıyı şeridini kaplayan bir otobüs güzergahı bulunur. Uygun fiyatlara şehrin tüm bölgelerini gezebilirsiniz.

KALİTELİ VAKİT GEÇİREBİLECEĞİNİZ BİR TURİZM MERKEZİ

Rimini tarih, deniz ve kumsalın birleştiği bir yerde özellikle yaz aylarında ziyaret edip çok güzel vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir şehir. Yemek yemek için genellikle deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu çeşitli restorantlar bulabilirsiniz. Lo Squero, Il Llurido Da Guido ve Marinelli bunların arasında en ünlü olanlardır. Ayrıca “Piadana” şehrin denenmesi gereken lezzetidir.

Renkli ve ışıl ışıl sokakları ile şehir birçok eğlence mekanına da ev sahipliği yapmaktadır. Bir turizm şehri olarak Rimini çok gelişmiş alışveriş imkanları sunar. Moda ve tasarım butikleriyle ünlü olan şehir ayrıca birçok markaya ait dükkan ve mağazayı da içinde barındırır. Şehirde çeşitli festivaller de yapılmaktadır. Birçok spor aktivitesinin gerçekleştiği şehir, kulüplerin yaz kampı için ideal ziyaret noktalarından biri.

EUROBASKET TÜRKİYE İLE YURT DIŞI KAMPI

Türkiye’den Avrupa’ya açılan tek organizasyon olarak 9. yılını geride bırakan EuroBasket Türkiye ekibi 2019 dönemi yaz kampları için şimdiden çalışmalarına başladı. Eurobasket firmasının 26 yılı aşan deneyimini Türkiye’de kulüplerle buluşturan organizasyon birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD’de kamp organizasyonları gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Telefon: 0 533 583 30 30

Instagram: eurobasket_turkey

Facebook: EurobasketTurkiye

More in EuroBasket Türkiye