Sosyal Medya:

EuroBasket Türkiye

Kampta Dikkat Çekmek İçin İzlemeniz Gereken 5 Adım

Spor kampları sadece yetenekleriniz geliştirmek için değil aynı zamanda yaklaşan sezon öncesinde antrenörün dikkatini çekmek için de önemlidir.

Fakat spor kamplarında hem kısıtlı zaman hem de kişi sayısından dolayı dikkat çekmek her zaman kolay olmayabilir. İşte kamplarda antrenörün gözüne girmek için izlemeniz gereken 5 basit yol;

FORMDA KAL

Spor kamplarını formda kalmak için tek çare olarak görmemelisiniz. Kamplar hem fiziksel hem de mental olarak oyuncuları üst seviyeye çıkarsa da kampa hazır olarak gitmeniz sizin yararınıza olacak. Kampta en iyi performansınızı göstermeye hazır olduğunuza emin olun!

İYİ BİR İZLENİM BIRAK

Spor sadece sonuçlardan ibaret değildir. Oyuncuların aynı zamanda yeteneklerini ve potansiyellerini en iyi şekilde kullanması gerekmektedir. Oyunda güçlü yanlarınızı ve oyuna bağlılığınızı gösterin. Sezon boyunca beraber olacağını insanlarla iyi ilişkiler kurmak ve iyi bir izlenim bırakmak sizin yararınıza olacaktır.

TUTKUNU GÖSTER

Her zaman saha içinde iyi bir performans ortaya koyamayabilirsiniz. Üç sayılık atışlarınız isabetsiz olabilir ya da boş turnike kaçırabilirsiniz. Ama oyuna olan tutkunuzu göstermeniz için önünüzde bir engel yoktur. Kampta göstereceğiniz çaba sizin daha hızlı olmanıza ve dikkat çekmenize yardımcı olabilir.

LİDERLİĞİNİ KANITLA

Lider olmak aşırı hareketler sergilemek ya da patronluk taslamak anlamına gelmez. Liderlik ihtiyaç duyulduğu zamanlarda sorumluluk almak ve konfor bölgenizi dışınıza çıkmayı gerektirir. Kamplarda sorumluluk almak ve takımı düşünmek sizi ön plana çıkarabilir.

ZAMANLAMAYA DİKKAT ET

Geç kalmayın! Kamplarda zaman kaybı yaşamak antrenörlerin başına gelen en büyük sorunlardan biridir. Sadece yeteneklerinizi geliştirmek için değil öğrenmek için de dakik olmaya dikkat edin. Antrenörler sadece yeteneğe bakmazlar. Aynı zamanda takımda oldukları sürece kendilerini zorlamayacak oyuncuları ararlar.

EUROBASKET TÜRKİYE İLE YURT DIŞI KAMPI

Türkiye’den Avrupa’ya açılan tek organizasyon olarak 9. yılını geride bırakan EuroBasket Türkiye ekibi 2019 dönemi yaz kampları için şimdiden çalışmalarına başladı. Eurobasket firmasının 26 yılı aşan deneyimini Türkiye’de kulüplerle buluşturan organizasyon birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD’de kamp organizasyonları gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Telefon: 0 533 583 30 30

Instagram: eurobasket_turkey

Facebook: EurobasketTurkiye

Diğer Haberler > EuroBasket Türkiye