Sosyal Medya:

EuroBasket Türkiye

Basketbol Kampına Gitmek İçin 5 Neden

Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen basketbol kampları yorucu geçen sezonun ardından hem kulüpler hem de sporcuları için büyük önem taşımaktadır.

İşte basketbol kamplarının dört temel yararı;

Yeni arkadaşlar edinmek – Bir spor kampındaki diğer ülkelerden ve şehirlerden çocuklarla tanışabilir ve onları tanıyabilirsiniz. Genel olarak belirli bir spor ya da sporların tadını çıkarmak için genellikle ortak bağa sahip olduğunuzda buzlar kolayca kırılır. Bir yarışmada ortak bir hedefe sahip bir takımda oynamak “hızlı arkadaş” edinmenin kolay bir yoludur. Kısa bir süre önce tanışmış olan çocuklar arasındaki utangaçlık ve suskunluk, takımları için iyi bir çaba göstermeye çalıştıkça bir kenara itilir.

Yeni şeyler denemek – Bir basketbol kampı, yeni bir deneme yapmak için harika bir yerdir çünkü genellikle daha önce bir kampta denemediğiniz etkinlikler vardır. Bu yeni maceraları ilk zamanları için deneyen diğer kampçılar da olacak. Bir kamp ortamında, neredeyse her zaman beğendiğiniz bir spordan daha fazlasını elde edersiniz ve zevk almadığınız daha önce denediğiniz diğer etkinliklere katılabilirsiniz.

Anıları yaşamak – Yarışmalar, yağmurlu bir gün eğlencesi, kamp ateşleri, neredeyse kusacak kadar gülmek, bir yabancının yanında uyumak, son gece kampın bitmesini istemediğin için uyumamak… Bunlar sadece gelecek yıllar için düşüncelerini tetikleyebilecek birkaç hatıra..

Benlik saygısı yaratmak – Çevrenizdeki tüm destekleyici tanıdıklarınız olmadan yabancı yeni bir yere gitmek, daha önce böyle bir durumla karşılaşmamış olanlar için büyük bir güven artırıcıdır. Birdenbire günün nasıl geçeceğine dair aileniz, öğretmenleriniz ve antrenörleriniz çevredeyken verdiğinizden birkaç fazla karar vermeniz gerekebilir. Ev özlemi çeken ya da hüzünlü çocukların, kendilerine ait bir ya da iki hafta kampta geçirdikleri için başlarını yüksekte tuttuklarını ve göğüslerini şişirerek dönüş gününde ebeveynlerini selamlamak için otoparka gittiklerine yüzlerce kez şahit olduk.

Eğlenceli! – Basketbol kampındaki her şey, her kampçının günün her dakikasından keyif almasına yardımcı olmak için kurulur. Her köşede sürekli kahkaha, heyecan ve sürprizler olmalı. Deneyimlenecek yeni ve eski şeyler var. Yeni ve bir araya geldiğiniz eski arkadaşlar var. Kampta yeni tutkunuzu ya da hayat boyu arkadaşınız olacak kişileri bulabilirsiniz. Sen kazanabilirsin ve kaybedebilirsin, ama arkadaşlarınla orada olman ve en iyisini vermen keyifli olacak.

EUROBASKET TÜRKİYE İLE YURT DIŞI KAMPI

Türkiye’den Avrupa’ya açılan tek organizasyon olarak 9. yılını geride bırakan EuroBasket Türkiye ekibi ise 2019 dönemi yaz kampları için şimdiden çalışmalarına başladı. Eurobasket firmasının 26 yılı aşan deneyimini Türkiye’de kulüplerle buluşturan organizasyon birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD’de kamp organizasyonları gerçekleştiriyor.

İLETİŞİM

Telefon: 0 533 583 30 30

Instagram: eurobasket_turkey

Facebook: EurobasketTurkiye

Diğer Haberler > EuroBasket Türkiye