Sosyal Medya:

Eğitim

Maç Öncesi Yapılan Takım Toplantısının Önemi

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak bugün maç öncesi yapılan toplantının önemi üzerine bir çeviri ile karşınızdayız.

Greg Bach’ın 2007’de yayınlanan “National Alliance for Youth Sports” adlı çalışmasında bu konuya ilişkin önemli bilgiler yer alıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Keyifle okumanız dileğiyle!

Maç öncesi takım toplantısı, maç öncesi ısınma ve hava atışından önce tüm oyuncularınızı ve antrenörlerinizi doğru bir çerçeveye yerleştirir. Takımınız geldikten sonra, sahaya göz attınız ve diğer antrenörler ve yetkililerle buluştunuz, oyuncularınızı maç öncesi hızlı bir ekip toplantısı için toplayın. Başarılı bir toplantı yapmak için bu genel işaretleri unutmayın:

Takımı en az dikkat dağıtıcı bir noktada toplayın

Oyuncularınız ne kadar küçük olursa dikkatleri o kadar kısa olur. Oyuncular, maça gelen ebeveynleri veya arkadaşlarıyla görüp etkileşime geçerlerse, söylediklerinizi dinlemeyeceklerdir.

Konuşmanızı kısa ve basit tutun

Uzun soluk konuşmalarınızı işyerindeki sunumlar için saklayın. Maç öncesi konuşmanızı beş dakikanın altında tutun; Aksi takdirde, çocuklarınızın enerjisini ve coşkusunu düşürme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kendinizi oyunun belirli bir alanıyla ilgili aynı talimatları tekrarlarken bulursanız, çocuklarınızın o alanda ek çalışmaya ihtiyaç duyduklarını tespit edebilirsiniz. Bunu geliştirmek için bir sonraki antrenmanda zaman ayırdığınızdan emin olun.

Ekiple sakin ve rahat bir şekilde konuşun

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Diğer Haberler > Eğitim