Sosyal Medya:

Eğitim

İyi Bir İlk İzlenim Yaratmak İçin İpuçları

ÖZEL İÇERİK | altyapibasket.com ekibi olarak bugün koçlukta iyi bir ilk izlenim yaratmanın önemi üzerine bir çeviri ile karşınızdayız.

Greg Bach’ın 2007’de yayınlanan “National Alliance for Youth Sports” adlı çalışmasında bu konuya ilişkin önemli bilgiler yer alıyor.

Not: Burada yazılanlar altyapibasket.com ekibinin görüşleri değildir. Bu bir çeviri haberdir. Keyifle okumanız dileğiyle!

İlk izlenimler yaşamın her alanında çok önemlidir ve ilk basketbol antrenmanınız istisna değildir. Çocuklarınız ilk 30 saniyelik temasınızı sizi değerlendirmek için harcayacaktır ve hızlı değerlendirmelerde bulunmaları muhtemeldir. İyi bir ilk izlenim bırakmak, oyuncularınızla özel bağlar kurmaya başlamanızı kolaylaştıracaktır.

İlk izleniminizin olumlu olduğuna emin olmak için aşağıdaki önerileri aklınızda bulundurun:

Çocukları sahada geçin. Sahadaki ilk kişi olmak istiyorsunuz, böylece gelen gençleri ve ebeveynlerini selamlayabilirsiniz. Bu, bu sezon koçluk yapmaya kararlı olduğunuz mesajını gönderir. Bazı oyunculardan sonra gelmek, düzensiz ve ilgisiz olduğunuz konusunda istenmeyen bir izlenim bırakır.

Hemen oyuncuları selamlayın. Gençlerin ve ebeveynlerinin, temas veya selamlama olmadan rahatsız edici bir şekilde durmasına izin vermeyin. Bunun yerine, çocuklar gelir gelmez, onları güler yüzlü bir gülümsemeyle selamlayın.

Sohbet başlatın. Daha büyük oyuncuları arkadaşça bir el sıkışma ile ve daha genç oyuncuları beşlikle selamlayabilirsiniz. Tüm ekibin gelmesini beklerken, zaten orada olan gençlerle konuşmalar yapın. Onlara neden bu sezon oynamaya karar verdiklerini, en sevdikleri oyuncuların kim olduğunu, ne kadar süre basketbol oynadıklarını, takımlarının geçen sezon nasıl oynadıklarını, hangi antrenörler için oynadıklarını vb. sorun.

Onları meşgul edin. Bazı endişeli gençler sahaya erken varabilir. Eğer saha açıksa, bu arkadaşları takım arkadaşlarının geri kalanını beklerken etrafta atış yapmaya teşvik edin – elbette onları selamladıktan ve bir konuşma başlattıktan sonra. Bu, rahat etmelerini sağlar – özellikle de belirli bir sahada hiç oynamadılarsa. Ayrıca, bazı becerilerinde gizlice bir göz atmanızı sağlar.

Çocukların sadece şut atmasına izin verin. Gençlerin denetimsiz olarak birbirlerine karşı bire bir oynamalarını istemezsiniz, çünkü uygun şekilde ısınmadıklarında yaralanmalar meydana gelebilir. Ayrıca, rekabet elden çıkabilir ve fazla sertleşebilir.

 

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Eğitim