Connect with us

Hakan Demirel | Doğru Bireysel Antrenörü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

ÖZEL İÇERİK – A Milli Erkek Basketbol Takımı ve Sigortam.net Basketbol Yardımcı Antrenörü Hakan Demirel, bireysel antrenör seçerken dikkat edilmesi gerekenleri açıkladı.

İşte bireysel antrenör seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

“CİDDİ EMEK, MESAİ VE EFOR GEREKTİRİYOR”

“Bence, belli bir seviye sahada oyuncunun yaşadığı duyguyu yaşamadan ve sahada uzun süre vakit geçirmeden bireysel antrenörlük yapılabileceğini düşünmüyorum. Çünkü işin %75-80’in psikoloji, %20-25’in sahadaki antrenman olduğunu düşünüyorum. O yüzden sahadan ayrılmış bir profesyonel oyuncunun olması gerektiğini düşünüyorum. Keşke elit oyuncular bu işi hep yapabiliyor olsa ama kolay bir iş değil. Ciddi emek, mesai ve efor gerektiriyor. Sahadan ayrılmış bireysel antrenörlerin seçilmesinde fayda var.”

“OYUNCUNUN KENDİNİ KONFORLU HİSSETMESİ ÖNEMLİ”

“Tabii ki her iyi oyuncu, iyi bireysel antrenör olacak diye bir şey yok. Burada da işte kendini geliştiren, kendini güncel tutan, güncel basketbolu ve yenilikleri takip eden antrenörleri takip etmekte fayda var. Bu noktada da dediğim gibi antrenör ya da oyuncunun birlikteliği daha doğrusu oyuncunun nasıl hissettiği önemli. Antrenör istediği kadar kendini çok iyi ifade etsin, çok donanımlı olsun, eğer oyuncu teslim olamıyorsa; kendini rahat hissetmiyorsa o birliktelikten bir şey çıkmaz. Oyuncunun kendini konforlu hissetmesi de çok önemli.”

Daha Fazla Haber