Connect with us

Çocuklar Yeteneklerini Nasıl Geliştirir?

ANLAMAK

İlk aşamada, çocuklar neyi başarmaya çalıştıklarını anlamalıdır. Çocukların ne istediğinizi bildiklerini varsaymayın. Gösterin onlara, sonra basit terimlerle açıklayın. İyi antrenörler yetenekleri kendileri gösterirler ve daha sonra birkaç takım üyesinden bunu denemelerini isterler. Sporcuların mevcut seviyesinde becerilerini doğru gösterebilecek birini seçmek daha iyidir. Çoğu insan ortalama oyuncularla özdeşleşir ve onlardan en iyi şekilde öğrenir. Yeni başlayanlar bazen en iyi performansı izlemeyi cesaret kırıcı buluyorlar.

ANTRENMAN

Çocuklar neyin başarılacağını anladıktan sonra, becerileri iyileştirmek için antrenmana ihtiyaç vardır. Antrenmanları kısa, basit ve eğlenceli tutun. Antrenman sırasında, oyuncuların yaş ve beceri düzeyine uygun geri bildirim verin. Çocuklar yetişkinler kadar geribildirimleri iyi karşılayamazlar. Soruları sorarak başlayın ve bir anda tek bir şeyle başa çıkın. Çocuklar kendi kendine hatırlamak ve düşünmek zorunda kaldıklarında daha fazla şey öğrenirler. Her beceri denemesinden sonra her zaman söyleyecek olumlu bir şey bulun ve önemli noktalara odaklanın.

PERFORMANS

Bir yetenek neredeyse otomatik olarak gerçekleştirilebildiği zaman, çocuk daha karmaşık veya modifiye edilmiş bir maç durumunda bunu deneyebilir.

Sayfalar: 1 2

Daha Fazla Haber