Connect with us

Ömer Faruk Yurtseven, Kareem Abdul-Jabbar Ödülü’ne Aday

Amerikan Kolej Basketbol Ligi (NCAA) takımlarından North Carolina State ile ilk sezonuna hazırlanan, Ömer Faruk Yurtseven önemli bir ödüle aday gösterildi.

1998 doğumlu oyuncu NCAA’in en iyi pivot oyuncusuna verilen ‘Kareem Abdul-Jabbar Ödülü’ için 20 kişilik sezon öncesi takip listesinde kendisine yer buldu. Üst düzey kolej basketbolu idarecilerinden oluşan ulusal komite tarafından belirlenen listede yer alan Ömer Faruk Yurtseven sezon öncesinde de birçok scout tarafından tam puan almıştı.

KAZANAN 7 NİSAN 2017’de BELLİ OLACAK

Kareem Abdul-Jabbar ödülü bu yıl 3. kez ligin en değerli pivot oyuncusuna belirleyecek. 20 kişilik liste Şubat ayında 10, Mart ayında ise 5 kişiye inecek. Kareem Abdul-Jabbar ile seçim komitesi tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından kazanan 7 Nisan’da beli olacak.

2016 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’ndaki 91 sayılık performansıyla adından söz ettiren genç pota altı oyuncusu Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda da bronz madalya sevinci yaşadı. Finlandiya’daki turnuvada 10.4 sayı 5.6 ribaund ortalamaları yakalayan Ömer Faruk Yurtseven, şampiyonanın en iyi beş oyuncusu arasına girmeyi başarmıştı.

Kaynak: gopack.com

More in Dünyadan Haberler