Connect with us

Sarper David Mutaf Kariyerine ABD’de Devam Edecek

Basketbol Süper Ligi takımlarından Fenerbahçe Beko altyapısında forma giyen Sarper David Mutaf eğitim ve basketbol hayatını ABD’de sürdürme kararı aldı.

Basketbol Gençler Ligi’nde Fenerbahçe Beko formasıyla başarılı bir görüntü çizen 2002 doğumlu guard NCAA’de mücadele edecek. Sarper David Mutaf yaptığı paylaşımda “Bugün hem hayatımahem de basketbol kariyerim için yeni ve heyecanlı bir bölümün başlangıcı. Gösterdikleri ilgi için coach Richard Pitino ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

247sports.com’a açıklamalarda bulunan genç oyuncu “Minnesota Üniversitesi’ne gitmeye karar verdim çünkü Gophers’ın benim için iyi bir program olduğuna inanıyorum. Ayrıca bu süreçte coach Pitino ve çalışanları ile iyi iletişimim oldu. İyi bir takıma ve harika hayranlara sahip olduklarına inanıyorum. Orada oynayacağım için gerçekten heyecanlıyım. Coach Pitino’nun sistemini ve oyuncularla iletişimini seviyorum. Bu durum kararımda önemli etkenlerden biriydi.” ifadelerini kullandı.  Kendi oyun stilini tarif eden Sarper David “Uzun mesafe atışları yapabilme ve takım arkadaşlarım için pozisyon oluşturabilme yeteneğine sahibim. Ayrıca iyi bir saha görüşüm var ve asla pes etmeyen, çalışkan bir kişiliğe sahibim.” dedi.

2002 doğum guard 2019 – 2020 sezonunda Basketbol Gençler Ligi’nde 23 maçta 28.5 dakika 16.9 sayı 5.7 ribaund 3 asist 2.1 top çalma ortalamaları ile mücadele etti.

 

Daha Fazla Haber