Sosyal Medya:

Haberler

NCAA Onaylı Istanbul Showcase 2017’ye Yoğun İlgi

29-30 Nisan tarihlerinde FMV Işık Okulları Maslak Kampüsü’nde gerçekleştireceği NCAA onaylı Istanbul Turkey Showcase için başvurular tüm hızıyla sürüyor.

Türkiye’de 2015’ten bu yana NCAA basketbolu seçmelerini gerçekleştiren UBA International, 2017’nin Nisan ayında da Amerikan Kolej Sporları Birliği’nden aldığı resmi onayla dördüncü kez Showcase etkinliğini gerçekleştirecek.

UBA International, 2015’ten bu yana İstanbul ve İzmir’de kız ve erkek basketbolcuların katılımı ile üç defa NCAA seçmeleri düzenledi. 2016’daki seçmeler Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi kanalı TBF TV’den yayınlandı.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ ANTRENÖRLER TAKİP EDECEK

Geçmiş yıllarda olduğu gibi Istanbul Turkey Showcase 2017‘de de birçok önemli antrenör ve gözlemci yer alacak. Deneyelim basketbol antrenörü İsmail Beleş, U16 Yıldız Erkek Milli Takım Yardımcı Antrenörü Halil Atlı, Kosova Basketbol Federasyonu Süper Lig Sorumlusu Leart Hoxca, Memphis Magic AAU Spor Direktörü ve Uluslararası Yetenek Gözlemcisi Kimani Shotwell, TBL ekiplerinden Mamak Belediye Ankara DSİ Antrenörü Göktuğ Dilbazer gibi önemli isimler organizasyon süresince sporcuları yakından takip edecek. Ayrıca canlı olarak yayınlanacak olan Istanbul Turkey Showcase 2017‘yi birçok yerli ve yabancı antrenör online olarak izleyecek ve yeni yetenekleri keşfedecek.

Amerikan okullarından spor bursu kazanmanın kapılarını açan ve kısa bir süre kala yoğun bir talebin olduğu organizasyonun kontenjanı yurtiçi ve yurt dışından gelecek toplam 200 kişi ile sınırlı olacak.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

SHOWCASE NEDİR?

NCAA takımlarının yetkilileri belirli tarihlerde ve net kurallar çerçevesinde okullarına yeni sporcular bulmak için seyahat etme hakkına sahiptirler. Bu araştırmalar ender yetenekler için birebir temaslarla olabilirken en tercih edilen formatı vitrin anlamına da gelen “SHOWCASE” adlı seçme etkinliğidir. Başvuruları değerlendirilen genç sporcuların aralarında yaptığı müsabakalar yetkililerce izlenir ve yetenekliler takibe alınarak incelenir.

Kaynak: Basın Bülteni

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler