Sosyal Medya:

Haberler

Erkam Kırış: Kendimi Burada Özel Hissediyorum

Eğitim ve spor yaşamına NCAA Division 1 takımlarından Texas-Arlington Üniversitesi’nde devam eden Muhammed Erkam Kırış önemli açıklamalar yaptı.

Anadolu Efes altyapısından yetişen 1998 doğumlu oyuncu 2015 yılında UBA International NCAA Showcase’deki performansıyla Spire Academy’den %100 burs elde etmişti. Spire Academy’de geçirdiği başarılı sezonun ardından kariyerine NCAA Division 1 takımlarından Texas-Arlington Üniversitesi’nde devam eden Erkam Kırış takımının resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

“B PLANIM YOKTU”

Genç oyuncu üniversite tercihi ve ABD’deki yaşamıyla ilgili olarak “Texas-Arlington Üniversitesi’ne geldiğim için her gün şükrediyorum. Açıkçası kararımdan çok emindim ve herhangi bir B planım yoktu. İnsanlar, hayat tarzı, kurallar ve kanunlar… Burada her şey oldukça farklı. İnsanlar birbirine çok yakın davranıyor. Bana gerçekten yardım etmek istediklerini görüyorum ve bunu gerçekten sevdiğimi söyleyebilirim. Bana özel hissettiriyor.” ifadelerini kullandı.

Milli takımda geçirdiği süreyle ilgili de konuşan Erkam Kırış “Gerçekten paha biçilemezdi. Açıkçası tanımlamak için kullanılabilecek fazla bir söz yok. Tam 15 karşılaşmada milli takım forması giyme ve ülkemi temsil etme fırsatı elde ettim.” dedi.

Başarılı oyuncu 15 Temmuz süreciyle ilgili olarak gelen soruya ise “Bir gün sonra geri gelmiştik ve hala etkilerini görmek mümkündü. Gerçekten korkunçtu. Umuyorum ülkem daha güçlenecek ve her şey yoluna girecek.” şeklinde yanıt verdi.

2016 Albert Schweitzer Turnuvası’nda U18 Genç Erkek Milli Takımı ile boy gösteren Erkam Kırış 5.6 sayı 6.8 ribaund ortalamasıyla dikkat çekmişti.

Kaynak: utamavs.com

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Haberler