Dünyadan Haberler

NBN23 FIBA Avrupa’nın Resmi Teknoloji Ortağı Oldu

Basketbolda dijitalleşme ve yeni teknolojileri kullanabilmek amacıyla, Ulusal Basketbol federasyonları ve FIBA ​​Avrupa’nın temsilcileri, Eurostep projesini başlatmak için 18-19 Mayıs tarihlerinde Münih’te bir araya geldi. 

Uzun yıllardır dijital istatistik ve maç kağıdı hizmeti veren NBN23’de bu projeye ticari ortak olarak katılıyor. Geliştirdikleri Swish uygulaması ile altyapı liglerine canlı istatistik hizmeti veren şirket, uzun yıllardır Türkiye’de hizmet veriyor.

Anlaşmaya göre NBN23, Avrupa Birliği’nin Erasmus+ Spor Programı tarafından finanse edilen Eurostep projesinde resmi teknoloji ortağı olarak yer alacak. Ayrıca aynı projeye İspanya, İrlanda, İsveç ve Slovenya basketbol federasyonlarının yanı sıra Köln Alman Spor Üniversitesi de katılacak.

Anlaşma sonrası konuşan NBN23 CEO’su Miguel Bullón, “FIBA Europe ile çalışmak, her amatör ve genç basketbolcuya olağanüstü bir dijital deneyim sunma vizyonumuzu hızlandıracak ve onlara gerçek profesyoneller gibi hissettirecek” dedi.

FIBA Avrupa Direktörü Kamil Novak ise, “Amatör Basketbol ve altyapılar için dijitalleşmenin nasıl olması gerektiğini zaten göstermiş olan NBN23 gibi bir ortakla çalışmak bizim için büyük bir mutluluk”, diye ekledi.