Sosyal Medya:

Haberler

NBA, U-14 Dünya Şampiyonası Düzenleyecek

Amerikan Ulusal Basketbol Birliği (NBA) Dünyanın dört bir yanından kız ve erkek sporcuların katılacağı U-14 Dünya Şampiyonası’nı duyurdu. 

Jr. NBA Dünya Şampiyonası adıyla gerçekleştirilecek organizasyonda 16 bölge şampiyonu (8 ABD ve 8 uluslararası) yer alacak. 14 yaş altı kız ve erkek takımlarının mücadele edeceği organizasyon 7-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Orlando’daki ESPN Wide World of Sports Complex’te gerçekleştirilecek.

Jr.NBA Dünya Şampiyonası, dünyanın en iyi genç yeteneklerini sergilerken,  gençlik basketbolu gelişiminde yeni bir standart oluşturacak dört temel değer olan ekip çalışması, saygı, kararlılık ve topluluk üzerine odaklanacak. Organizasyon, USA Basketball ve FIBA ile işbirliğiyle, güvenli oyun standartlarının yanı sıra, ilgili herkesin deneyimini geliştirmek için antrenörlerin uygun eğitim ve belgeleri almasını teşvik edecek.

ADAM SİLVER: ÖNEMLİ BİR ADIM

NBA Başkanı Adam Silver yaptığı açıklamada “Jr.NBA Dünya Şampiyonası, altyapı basketbolunu küresel ölçekte tanıtmak için attığımız önemli bir adımdır. Ayrıca sahadaki üst düzey rekabete ek olarak, katılımcılar NBA ve WNBA veteranları ile antrenörlerden oyunun değerlerini ve en uygun eğitim tekniklerini öğrenecekler.” ifadelerini kullandı.

Cleveland Cavaliers’ın süper yıldızı Dwyane Wade ise “Jr.NBA Dünya Şampiyonası için küresel bir elçilik görevinde bulunmaktan dolayı heyecanlıyım. Basketbol benim ve ailem için çok şey ifade ediyor. Gelecek nesiller için NBA’nin altyapı seviyesinde oyunu geliştirmesine yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

İlk olarak 2018 ilkbahar aylarında gerçekleştirilecek turnuvalarla bölge şampiyonları belirlenecek. Turnuvaların galibi 8 ABD takımı (Merkez, Merkez Atlantik, Merkez Batı, Kuzeydoğu, Kuzeybatı, Güney, Güneydoğu ve Batı) ve 8 uluslararası takım (Meksika, Kanada, Çin, Hindistan, Asya (Pasifik), Avrupa, Afrika&Orta Doğu ve Güney Amerika) 7-12 Ağustos’ta ABD’de boy gösterecek.

Kaynak: nba.com

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler