Sosyal Medya:

Haberler

Muhaymin Mustafa, NBA Draftı’na Girme Kararı Aldı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi takımlarından Anadolu Efes’in 19 yaşındaki yıldız adayı Muhaymin Mustafa, 2018 NBA Draftı’na katılma kararı aldı. 

Konu ile ilgili ESPN’e açıklama yapan genç oyuncu “En büyük hayalim NBA’de oynamak. Bu yıl EuroLeague’de oynayarak hedeflerim açısından büyük bir adım attığımı hissediyorum. NBA takımları tarafından görülmek istiyorum, böylece ne kadar hazır olduğumu ve neleri geliştirmem gerektiğine dair geri bildirim alabilirim.” ifadelerini kullandı.

“ERGİN ATAMAN BANA İNANDIĞINI GÖSTERDİ”

Ergin Ataman’ın kariyeri açısından önemine değinen Muhaymin Mustafa “Bu deneyimi, özellikle de Ergin Ataman’dan aldığım için kendimi çok şanslı sayıyorum. Benim için bir öğretmendir. Bana gelişmem için yardım etmeye çalıştı ve ilk geldiği andan itibaren şansı verdi. Bana gerçekten inandığını gösteren ilk kişi olduğunu ve bunu sonsuza kadar hatırlayacağımı söylemek zorundayım. Deneyiminden ve kazanmaya adanmışlığından aldığım ders, gelişimimde öğretici olmuştur. EuroLeague ve Türk Ligi’nde en iyi oyunculara karşı rekabet edebilmem benim için çok önemliydi.Bu oyuncuların birçoğu NBA seviyesi, bu yüzden ulaşmak istediğim seviyeyi görebildim.” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu ayrıca “Aldığım geri bildirim çok önemli olacak. En yüksek seviyede yarışan genç bir oyuncunun göstermesi zor olan bireysel özellikleri gösterebileceğime inanıyorum. Benim için en önemlisi, parkenin her iki tarafında da etkili olabileceğimi, birden fazla pozisyonu savunabileceğimi ve aynı zamanda hücum anlamında çok yönlülüğümü göstermektir. Bu süreçte duruma göz atacağım ve daha sonra katılmam ya da geri çekilmem konusunda karar verebilirim.” dedi.

Altyapılarda başarılı bir performans ortaya koyan Muhaymin Mustafa, ESPN’in 1999 doğumlu uluslararası oyuncular listesinde 9. sırada olarak gösteriliyor.

Kaynak: espn.com

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler