Sosyal Medya:

Haberler

Kobe Bryant’ı Bir Efsane Haline Getiren 8 Özelliği

ÖZEL İÇERİK – Los Angeles Lakers tarafından 8 ve 24 numaralı formaları emekli edilen Kobe Bryant kariyeri boyuncu yaptıklarıyla birçok insana ilham vermeyi başardı. 

Kobe Bryant namıdiğer Black Mamba kariyeri boyunca 5 NBA şampiyonluğu, 2 Olimpiyat şampiyonluğu yaşarken, 2 kez NBA Finalleri MVP’si oldu ve tam 18 kez NBA Allstars karşılaşmasında boy gösterdi. 20 yıllık NBA kariyeri boyunca 33,643 sayı üreten Bryant’ın 8 ve 24 numaralı formaları Lakers tarafından emekliye ayrıldı.

Yaptıklarıyla büyük izler bırakan Kobe Bryant’ı farklı yapan 8 önemli şey;

1- Hedef Belirleme: Kobe henüz 6 yaşında bir çocukken kendisine önemli hedefler belirledi. Babasının çoraplarıyla şut atarken Lakers forması hayali kurduğunu açıklayan efsane oyuncu belirlediği hedeflere ulaşma konusunda da büyük ölçüde başarılı oldu.

Orkun Çolakoğlu, Socrates’in Ocak 2016 sayısında yazdığı yazıda Kobe’nin en büyük hedefini “Altı yaşındaki Kobe’nin basketbol hayali Lakers formasıydı ama büyüdükçe bu çocuksu saf hayaller, yerlerini daha profesyonel hedeflere bırakacaktı. O henüz altı yaşındayken lige giren, üstündeki formanın önünde Bulls, arkasında 23 yazan bir adam, aklının daha fazla erdiği yıllarda ortalığı kasıp kavurur olmuştu. Kobe, zihnine o adamı yerleştirdi ve çalışmaya başladı. “ şeklinde açıklıyor.

2- Adanmışlık: Kendimizi bir amaca adadığımız zaman ustalaşana ya da işimizin bittiğini düşünene kadar durmayız. Kobe kendini tamamen basketbola adadı ve artık vaktinin dolduğunu düşündüğü ana kadar tamamen kendisini en iyi oyuncu haline getirmeye çalıştı.

3- Antrenman: Antrenmanlar sizi mükemmel bir oyuncu haline getirir. Her geçen gün daha iyi olmak istiyorsanız çalışmaya devam etmelisiniz. 18 kez NBA Allstar maçında boy gösteren Kobe Bryant kariyeri boyunca hiç durmadan çalıştı. Kendisini kusursuz bir oyuncu haline getirmek için her gün çalışmaktan başka şansı yoktu.

“TAVİZSİZ ÇALIŞMA DİSİPLİNİ”

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Haberler