Sosyal Medya:

Dünyadan Haberler

Mert Halavurte: Bir Sonraki Hedefim NCAA Division I

ÖZEL RÖPORTAJ | Fenerbahçe altyapısında geçirdiği üç sezonun ardından kariyerini ABD’de sürdürme kararı alan Mert Halavurte sitemize açıklamalarda bulundu. 

Geride bıraktığımız günlerde yeni macerasında ilk karşılaşmasına çıkan 2000 doğumlu oyuncu ABD’ye gitme kararını nasıl aldığını anlatırken, iki ülke arasındaki temel farkları da belirtti. Fenerbahçe’de geçirdiği üç yılın kendisine çok şey kattığını söyleyen Halavurte, NCAA Division 1’da iyi bir koleje geçmek istediğini de dile getirdi.

***

– Merhaba öncelikle bize kendinden bahsedebilir misin? Basketbolla tanışma sürecin nasıl oldu?

Merhaba, önce kendimden bahsedeyim. 21 Temmuz 2000, İzmir konak doğumluyum. Sonrasında Eskişehir’de yaşamaya başladık ve 2010 yılında Adana’ya taşındık. Annemin işi dolayısıyla basketbolla tanışmam Eskişehir’de Efes İlk Adım ile oldu. Babam da eskiden basketbol oynadığı için küçüklüğümden beri ara ara beraber basketbol oynardık. Ama tabi basketbolla Adana’da ilgilenmeye başladım. Çukurova Üniversitesi antrenörü Aziz ağabey beni markette durdurdu ve “boyun, fiziğin iyi antrenmanlara katılamak ister misin ?” dedi bu şekilde basketbola başlamış oldum. Sonrasında Adana’da Lider Spor ile çalışmaya başladım. Antrenör Fatih ve Şeref ağabey ile sürekli özel antrenman yaptım. Onlar olmadığı zaman benden 2 yaş büyük Berat ağabeyimle çalıştım. Sürekli çalıştım. Kendimi geliştirmek ve Adana’dan Banvit’e gitme hedefi koydum ve sonunda başardım sonrasında devamı geldi.

“FENERBAHÇE’DE ÇALIŞTIĞIM KİŞİLERİN HAKKI ÖDENMEZ”

– Türkiye’de Fenerbahçe altyapısında forma giyiyordun. Özellikle geçtiğimiz sezon Genç takım bünyesinde önemli bir rolün vardı ve yoğun bir sezon geçirdiniz. Geçtiğimiz sezon senin için nasıl geçti ve sana neler kattı?

1 of 3
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Dünyadan Haberler