Sosyal Medya:

Avrupa

Cedi Osman ve David Blatt, Gençlere Tavsiyelerde Bulundu

Adidas Next Generation Turnuvası’nda yer alan sporcular Anadolu Efes forması giyen Cedi Osman ve Darüşşafaka Doğuş başantrenörü Davit Blatt ile bir araya geldi.

Turkish Airlines Euroleague Final Four’una ev sahiliği yapan İstanbul’da basketbol etkinlikleri sürmeye devam ediyor. Euroleague ve Adidas işbirliği ile gerçekleştirilen Next Generation Turnuvası için İstanbul’da bulunan genç sporcular, Darüşşafaka Doğuş başantrenörü Davit Blatt ve Anadolu Efes’in yıldızı Cedi Osman ile bir araya geldi.

CEDİ OSMAN: “TAKIM HER ZAMAN ÖNCE GELİR”

Basketbolda karakter odağında ilerleyen çalışmada Cedi Osman sporculara gelişiminden bahsederken “Her zaman kazanmak için oynadım. Türkiye 2. Ligi’nde forma giydim ama asla kendime olan güvenimi kaybetmedim. Her zaman kendinize inanın ve en iyisini yapmaya çalışın. Hep takıma nasıl yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. Takım her zaman önce gelir.” ifadelerini kullandı.

DAVID BLATT: “KARİYERİNİZ İÇİN İNGİLİZCE’DE DAHA ÖNEMLİ BİR ŞEY YOK”

Genç basketbolcularla bir araya gelmekten mutlu olduğunu dile getiren Darüşşafaka Doğuş başantrenörü David Blatt “Eğer üst düzey bir kariyere sahip olmak istiyorsanız İngilizce öğrenmekten daha önemli bir şey yok. Nereye giderseniz gidin iletişim kurabilmek için bu çok önemli. Şutu atmadan önce, ondan sonra oluşacak ribaundu düşünün ya da gidip telefonunuzdaki anlamsız oyunları oynayın. Sizden yeni kelimeler öğrenebileceğiniz uygulamalar indirmenizi istiyorum. Maçlardan kalan zamanlarınızda kelime öğrenin. Buna ihtiyacınız olacak. İngilizce gerçekten çok kritik bir konu ve bunu ciddiye almalısınız. Kendinizi eğitmeniz gerektiğini anlayın. Hayat basketboldan ibaret değildir. Aklınızda çember ve toptan başka şeyler de olmalı”. şeklinde konuştu.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Avrupa