Sosyal Medya:

BURSA

Bursa U18 Erkeklerde Şampiyon Yeşim Spor

Bursa U18 Genç Erkekler A ligi Final maçında uzatma periyodu sonunda Tofaş Spor Kulübü’nü 99-90 yenen Yeşim Spor Kulübü Bursa Şampiyonu oldu.

Bursa finalinde Tofaş’ı uzatma sonunda 99-90 yenerek şampiyonluk kupasını kaldıran Yeşim Spor, 27 Mayıs’ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na doğrudan katılacak ekip oldu. TOFAŞ U17 Genç Takımı, 19-23 Mart’ta Kırklareli’nde düzenlenecek Bölge Şampiyonası’nda mücadele verecek. Tamamı 17 yaşından oluşan Yeşimspor Genç Erkek Takımı daha önce Büyük Erkekler Ligi’nde de şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yeşimspor ile Tofaş arasındaki final serisinde ilk maçı Tofaş 65-64 kazanarak 1-0 öne geçerken, Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ikinci maçta kazanan 93-89 ile Yeşimspor oldu ve durum 1-1’e geldi. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan ve yine büyük bir çekişmeye sahne olan serinin son maçında parkeden 99-90 galip ayrılan Yeşimspor şampiyonluğa ulaştı.

U18 Genç Erkekler A Ligi Bursa ili Sıralaması:

1-Yeşim Spor Kulübü

2-Tofaş Spor Kulübü

3-Bursaspor (A)

4-Final Gençlik Spor Kulübü

“AYNI KONSANTRASYON VE BİLİNÇLE YOLA DEVAM”

Arka arkaya elde edilen başarılarla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşim Spor Kulübü Genel Koordinatörü ve Baş Antrenörü Cem Çağal, oyuncularını ve teknik kadroyu tebrik ederken, benzer sonuçların uzun vadedeki devamlılığı adına gerekli tüm desteği sağlayan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’ya ve büyük Yeşim ailesine teşekkürlerini iletti. Aynı konsantrasyon ve bilinçle yola devam ettiklerini yineleyen Cem Çağal, takımının Yeşim Spor Kulübü vizyonu doğrultusundaki yapılanmaya vitrin olduğunu ve gelecek başarılar adına altyapının da bu motivasyonla hazırlandığını belirtti.

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > BURSA