Sosyal Medya:

BURSA

Anadolu Efes, Bursa BŞB’den 2005 Doğumlu Tolga Öz’ü Transfer Etti

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün, Türk Basketbolu’na sunduğu 2005 doğumlu Tolga Öz’ü Anadolu Efes’e transfer etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi’nde gerçekleşen imza töreninde Büyükşehir Belediyepsor Kulübü Basketboldan sorumlu yöneticileri Dergah Alkan, Yunus Emre Gelen, Anadolu Efes Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Erdal Bibo, antrenörler Özcan Çakar ve Berat Şakrakdil’i ağırladı. Sporcu Tolga Öz ve ailesi de imza töreni için hazır bulundu.

“Amacımız; sporu sevdirerek yetiştirmek”

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Basketbol’dan Sorumlu Yönetici Dergah Alkan, alt yapıya yaptıkları yatırımın sporcu gelişimi açısından meyvelerini aldıklarını söyledi. Amaçlarının küçük yaştan itibaren sporu sevdirerek, ülke sporuna değerli sporcular yetişmesini sağlamak olduğunu söyleyen Alkan; “ Bugün, Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz için mutlu bir gün. Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak bizler, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren önemli tarama ve eğitimlerden geçirerek yetiştiriyoruz. Alt yaş gruplarında çocuklarımızın daha iyi spor yapmaları adına tüm imkanlarımızı sağlıyoruz. Antrenörlerimiz büyük emekler sarf ediyor. Bu önemli emeklerin karşılığını da Tolga kardeşimizi Anadolu Efes gibi, Türkiye’nin en köklü takımlarından birine transferini gerçekleştirerek alıyoruz. Bir çok sporcumuz transfer talepleri oluyor fakat biz yönetim olarak, onların daha iyi eğitim alabileceği, kendilerini daha fazla geliştirebileceği adreslere yönlendirmek istiyoruz. Tolga artık Anadolu Efes takımı için mücadele edecek. Büyükşehir Belediyespor olarak onun gelişimi için yakından takipçisi olacağız. Bize bu gençleri yetiştirme imkanı ve fırsatı veren Büyükşehir belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Erdal Bibo: “Hedefimiz A takımda oynatmak”

1 of 2
Haberin devamını ← → (ok) tuşlarıyla görüntüleyebilirsiniz

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > BURSA