Connect with us

Zeyno Işıl Şeren Kariyerine ABD’de Devam Edecek

Botaş Spor Kulübü altyapısından yetişen 2003 doğumlu sporcu Zeyno Işıl Şeren kariyerine ABD’de devam etme kararı aldı.

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi Kızlar Kategorisinin ilk şampiyonu olan Botaş Spor Kulübü’nde forma giyen genç oyuncu New Mexico Üniversitesi’nde kariyerine devam edecek. Genç oyuncu NCAA Division I’da oynama fırsatı yakalayacak.

Takımın başantrenörü Mike Bradbury, Zeyno Işıl Şeren ile ilgili olarak “Zeyno, oyunumuza çok yönlülük getirecek. Her skor üretme ve zorlu şutlar atma yeteneğine sahip.” ifadelerini kullandı. Genç oyuncu ise “Çalışanların işe alım sürecinde aile ortamını iletişimlerinde hissetmeme yardımcı olduğu için UNM’yi seçtim. Ayrıca The Pit’te New Mexico’nun büyük hayranlarının önünde oynayacağım için çok heyecanlıyım.” dedi.

ŞAMPİYONLUKTA PAY SAHİBİ

Bu sezon Botaş Gelişim formasıyla Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde 27 maça çıkan 2003 doğumlu oyuncu 6,07 sayı 2,85 ribaund 2,52 asist ortalamaları yakalamıştı. Zeyno Işıl Şeren, Basketbol Gençler Ligi’nde ise 11 maçta 15 sayı 6,6 ribaund 5,4 asist 2,8 top çalma ortalamaları ile şampiyonluğa katkı sağladı. Genç oyuncu alt yaş gruplarında milli takım formasıyla turnuvalarda boy göstermişti.

Daha Fazla Haber