Sosyal Medya:

Ankara

Türk Telekom Genç Takımı Murat Öney’e Emanet! #BGL

Basketbol Gençler Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu öncesinde hazırlıklar devam ederken Türk Telekom’da başantrenör belli oldu. 

BGL’de yeni sezon yavaş yavaş start alıyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Basketbol Gençler Ligi’nde şampiyonluğa Anadolu Efes ulaşmıştı. Bu sezon için ise takımlar çalışmalarına başlamış durumda. Bir önceki yıl Basketbol Gençler Ligi’nde istediğini elde edemeyen Türk Telekom, yeni sezon için şimdiden kolları sıvadı. İlk BGL sezonunda birinci tur gruplarından çıkamayan ve sezonu erken kapatan Ankara temsilcisi, bu sezona ise daha umutlu bir şekilde hazırlanıyor. BGL’de mücadele edecek takımın da başantrenörü geçtiğimiz günlerde belli oldu.

ALTYAPI MİLLİ TAKIMLARINDA GÖREV YAPTI

Uzun yıllardır Ankara altyapısında ve Altyapı Milli Takımlarında görev alan Murat Öney, bu yıl Türk Telekom Genç Takımı ile birlikte BGL’de mücadele edecek. Yardımcılığını ise Cemilcan Madenci yapacak. Murat Öney, 1999 jenerasyonu ile Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya, U17 Dünya Şampiyonası’nda da gümüş madalya kazanmıştı.

Geçtiğimiz yıl Eskişehir Basket forması giyen Eray Polat, bu yıl ise Türk Telekom’un başarısı için ter dökecek. Banvit altyapısından yetişen Eray Polat, oyun kurucu pozisyonunda görev yapıyor. Ayrıca Türk Telekom’un 2002 jenerasyonu da geçtiğimiz yıl U16 A Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaşmıştı. O takımdan birçok oyuncu bu yılki BGL kadrosunun iskeletini oluşturacak.

Altyapibasket.com Üyeleri

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

SEÇMELER

Diğer Haberler > Ankara