Connect with us

Teşvikiye’de Serkan Arıca Dönemi

Yeni sezonda TB2L’de de mücadele edecek olan Basketbol Gençler Ligi ekiplerinden Teşvikiye Spor Kulübü’nün başantrenörü belli oldu.

Teşvikiye Spor Kulübü’nde TB2L ve Basketbol Gençler Ligi takımlarının başantrenörlüğü görevini son olarak Beşiktaş’ta görev yapan Serkan Arıca yürütecek.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada;

2021-2022 sezonunda Kulübümüzün Türkiye Basketbol İkinci Ligi ve Basketbol Gençler Ligi Baş Antrenörü Serkan Arıca olmuştur.

Serkan Arıca basketbola Botaş Spor Kulübü’nde başlayıp yaklaşık 10 yıl basketbol oynadıktan sonra üniversite eğitimini tamamlamış ve antrenörlüğe başlayıp, 27 yıl her seviyede antrenörlük yapmıştır. 2006-2020 yılları arasında Beşiktaş Spor Kulübü’nde BGL Baş Antrenörlüğü, BGL Genel Menajerliği, altyapı ve akademi Genel Koordinatörlüğü, Kadın Basketbol A Takım ve altyapılarında antrenörlük görevinde bulunmuştur. Bunun yanısıra halen İstanbul Aydın Üniversitesi Basketbol Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Altyapı Milli takımlarında yıllarca görev alıp Avrupa Şampiyonaları, ikili temaslar ve milli takımlar düzeyinde özel turnuvalara katılmıştır.

Altyapılarda, Üniversiteler Süper Ligi’nde, okullarda ve özel liglerde sayısız şampiyonlukları bulunan Serkan Arıca’ya hoş geldin diyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Daha Fazla Haber