Connect with us

Selim Aldağ: Ülkemizin Basketbol Profiline Bir Şehir Daha Kazandırmak İstiyoruz

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından Bellona Kayseri Basketbol’un antrenörü Selim Aldağ sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk kez düzenlenecek olan organizasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aldağ ayrıca ligdeki hedeflerine de değindi.

Basketbol Gençler Ligi’nin kızlarda da düzenleniyor olmasının heyecan verici olduğunu söyleyen Aldağ “Basketbol Gençler Ligi organizasyonu bu pandemi sürecinden sonra bizim için nefes gibi oldu. Böyle bir organizasyonun yapılıyor olması çok heyecan verici. Yaklaşık 1.5 senedir altyapılarda bir organizasyon yok, maçlar yapılmıyor. Bu süreçte çocukların gelişimi için iyi düşünülmüş bir organizasyon oldu. O yüzden emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hem bize hem de oyunculara çok büyük heyecan verdi.” dedi.

“SÜRECİ GÜZELLEŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Kayseri Basketbol’un altyapı organizasyonuna değinen Aldağ “Kayseri Basketbol olarak altyapılarda yeni bir organizasyona başladık. Bununla ilgili olarak çocukların ilk kez Basketbol Gençler Ligi gibi federasyonun ve ülkenin önemsediği bir ligde vitrine çıkacak olması beni antrenör olarak çok heyecanlandırıyor. Bu süreci biz orada çocuklarımızın kendilerini gösterebileceği, basketbol üzerinden çocukların ön plana çıkabileceği şekilde güzelleştirmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIN VİTRİNE ÇIKMASI”

Ligdeki temel hedeflerinin oyuncuların gelişimi olduğunu söyleyen Aldağ “Takım sıralaması, şampiyonluk gibi hedefler çok geri planda. Bizim önceliğimiz ilk senesinde bu lige bir değer katmak ve Kayseri’den yetiştirdiğimiz çocukların vitrine çıkması olacak. Ülkemizin belli şehirlere sıkışmış basketbol profiline bir şehir daha kazandırıp, Kayseri’den de altyapı basketbol hareketi başlatmak istiyoruz. O yüzden Basketbol Gençler Ligi bizim için müthiş bir fırsat, müthiş bir vitrin. Erkeklerde maçlar on binlerce izlenmeye ulaştı, kızlarda da bu seviyelerde olacaktır. Bu nedenle çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Haber