Sosyal Medya:

Basketbol Gençler Ligi

Öbek Boğaziçi Okulları, BGL Şansını Son Maça Taşıdı

Basketbol Gençler Ligi (BGL) ön eleme B Grubu müsabakasında İTO Spor Kulübü ile Öbek Boğaziçi Okulları karşı karşıya geldi.

28 Ağustos Çarşamba günü Caferağa Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 73-64 kazanan Öbek Boğaziçi Okulları grubunu 2. sırada tamamladı. İzmir ekibi Basketbol Gençler Ligi’ne çıkan son takım olmak için Teşvikiye Spor ile mücadele verecek.

Müsabakaya iki takım da hücumda etkisiz performans ile başlarken, tarafların oyunda sayı bulmakta zorlandığı görüldü ve ilk bölüm 10-8 İTO üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci periyotta ise oyunun temposunu arttıran takımlar, karşılıklı bulduğu sayılarla çeyreği sürdürdü. İTO Spor Kulübü bu bölümde Anes ve Akgün’ün sayılarıyla farkı açmak istese de Öbek Boğaziçi Okulları, takım olarak oyundan geri düşmedi. İzmir ekibi arkın açılmasına müsaade göstermese de devreye 32-29’luk skorla İTO üstünlüğüyle gidildi.

BGL İÇİN BÜYÜK MÜCADELE

İkinci yarıya geçildiğinde ise mücadelenin dozajı artarken üçüncü çeyreğe takımların savunma performansı hakim oldu. Çeyreğin devamında Öbek Boğaziçi Okulları, kritik anlarda bulduğu sayılarla son bölüme 53-49 önde girmeyi başardı. Son bölümü iki taraf içinde büyük heyecana şahit olan müsabakayı Öbek Boğaziçi Okulları, 73-64 galip tamamlayarak BGL umutlarını son maça taşıdı.

Öbek Boğaziçi Okulları’nda Eren Öner 18 sayı 12 ribaund 7 asist ile ön plana çıkarken, Gökay Hacıoğlu 14 sayı 9 ribaund 1 asist ve Hamdi Kutay Pelivan 13 sayı 8 ribaund 2 asist ile galibiyeti getiren bir diğer isimler oldular.

İTO’da ise Akgün Ege Akın 21 sayı 6 ribaund 3 asist, Anes Ademoğulları 14 sayı 10 ribaund 3 asist ve Umut Yalçın 12 sayı 7 ribaund 3 asist ile takımlarında en etkili oynayan isimler oldular.

İstatistikler

 

 

Önemli Haberleri Kaçırmayın!

Aşağıdaki formla haber bültenimize kayıt olabilirsiniz!

Diğer Haberler > Basketbol Gençler Ligi