Connect with us

Hüseyin Doğan: Hedefimiz BGL Ruhuna Uygun Bir Takım Seyrettirmek

ÖZEL RÖPORTAJ | Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi takımlarından Botaş Spor’un antrenörü Hüseyin Doğan sitemize açıklamalarda bulundu.

Başarılı antrenör yaklaşan sezonla ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Botaş Spor’un hedeflerine yönelik açıklamalar da yaptı.

İlk kez düzenlenen organizasyonla ilgili olarak Hüseyin Doğan “Öncelikle Basketbol Gençler Ligi organizasyonunun kızlarda da düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Umarım ilerleyen yıllarda kapsamı daha da genişleyerek devam eder.” dedi.

Botaş Spor’un yapılanmasına değinen Doğan “Botaş Spor olarak Ankara’ya taşındıktan sonra da kuruluş misyonumuza uygun bir biçimde Türk kadın basketboluna milli takımlar düzeyinde mücadele edecek yeni isimler kazandırmak ilk hedefimiz oldu. Başkanımız Dr. Kerim Taşkıran’ın büyük emek ve katkılarıyla oluşturduğumuz altyapının meyvelerini de çok kısa bir zamanda toplamaya başladık. Birçok oyuncumuz altyapı milli takımlarına seçildi. Ayrıca Süper Lig ve TKBL takımlarımızda önemli süreler almaya başladılar.” ifadelerini kullandı.

Ligdeki temel hedefleri hakkında konuşan Doğan “Basketbol Gençler Ligi’ni TKBL’de az süre alan oyuncularımızın kendi yaş gruplarında oyuncularla mücadele edip sorumluluk almaları anlamında önemli bir turnuva olarak görüyorum. Basketbol Gençler Ligi ruhuna uygun, düzenler içine sıkışmadan, hücumda olabildiğince özgür ve yaratıcı, savunmada ise agresif ve yardımlaşan bir takım seyrettirmek ilk ve tek hedefimiz. Tüm takımlar adına sakatlıklardan ve hastalıklardan uzak bir turnuva olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Haber